RX 480 Oyunlarda Sıcaklığa bağlı FPS Düşmesi

Ph_antom

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Sosyalda malum konuyu açmamın üzerinden 16 ay geçtik den sonra ekonomik sıkıntılarımı atlatıp bir RX 480 aldım hayırlısı ile. Bugün bir şey fark ettim sizlere de danışmak istedim. Ekran kartımla Sniper Elite 3 oynamakta iken OC modda fanın 0 db'de olduğunu ve sıcaklığın da 89 derecede olduğunu fark ettim ve ilk gün 140 FPS aldığım oyun bir anda 40-50 FPS gidip gelmeye başladı. Ben de hemen müdahale edip fanı ilk önce %100 sonra kademeli olarak %30'a kadar düşürdüm devir hızını. Tekrardan FPS 140'lara kadar yükseldi. Sıcaklığın artması ile yaşadığım FPS düşüşü normal midir merak ettim. Birde sizlere danışmak istedim. Tekrardan herkese iyi günler diler. Beni ve benim gibileri orjinal oyun almaya teşvik eden Recep Baltaş ve Ali Güngör'e saygılarımı iletirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar öncelikkle sayenizde cok iyi bilgilerim oldu tessekkurler. Benim bir sorum var fena halde mafetti beni , ben dun asus gtx 770 2gb oc aldim pc ye taktim yanit vermedi ama hdmi sine bagladim görüntü var ama ekran kartini pc görmedi sebebi ne olabilir ?
pc bilgilerim : AMD fx 4100 3.6 ghz
Gigabyte GA-990FXA-UD3
12 GB DDR3
600 W güc
overclock lu olmasindan dolayi olabilir mi?

sizce neden olabilir ? (direk msj atamadim anlamadim nasil ulasagimi ondan burdan denedim)

Selamlar öncelikkle sayenizde cok iyi bilgilerim oldu tessekkurler. Benim bir sorum var fena halde mafetti beni , ben dun asus gtx 770 2gb oc aldim pc ye taktim yanit vermedi ama hdmi sine bagladim görüntü var ama ekran kartini pc görmedi sebebi ne olabilir ?
pc bilgilerim : AMD fx 4100 3.6 ghz
Gigabyte GA-990FXA-UD3
12 GB DDR3
600 W güc
overclock lu olmasindan dolayi olabilir mi?

sizce neden olabilir ? (direk msj atamadim anlamadim nasil ulasagimi ondan burdan denedim)

Konu açabilirsiniz :)

89 derecede fanlar devreye girmiyorsa bir ayarı yanlış yapıyorsunuzdur. AfterBurner veya GPU Tweak kurulu mu?
Asus GPU Tweak kurulu ama malesef ben müdahele etmedikçe devreye girmiyor.Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze 12V 45A Aktif PFC Güç Kaynağı kullanmaktayım. 2 adet 6+2 pin girişi vardı 2'side tek bir kabloda ama en uçtaki pinler bir türlü kartın in yuvalarına girmedi. Bende 2. pinleri denedim yerine tam oturdu ama hafif bir şekilde karta temas etmekteler. Ne yaptıysam çözemedim. PC'de windows 10 kurulu ama yinede fanları %25-35 arası açmassam 1 saate yakın bir süre sonra çok fazla FPS düşüşü yaşıyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı