AMD RX 480 nasıldır?

Tahmin etmiştir çünkü illa ki daha güçlü kartlar çıkartır. Yoksa Nvidia üst segmentte tek seçenek oluyor.
Arkadaş "sonbaharda çıkaracak" gibi kesin bir ifade kullanıyor tahmin ettiğini sanmıyorum. Ayrıca ne yalan söyleyeyim bana kalırsa AMD ve nVidia aralarında anlaşıp segmentleri bölüştüler :D AMD'nin üst segmentte kart duyurmaması benim aklıma bu ihtimali getiriyor. Bir de şöyle bir ihtimal var: AMD, nVidia'nın 1070-1080'inin bu kadar performans vereceğini beklemiyordu, hazırlıksız yakalandı ve şu an onlarla yarışacak bir kart üretmeye çalışıyor :D

AMD RX 480'den sonra RX 470 çıkaracak. Önceki 370 gibi giriş seviyesi fiyatına rağmen epey güçlü olacağı söyleniyor. 380X ile 390 arası ayarda 1080P'ye hitap edecek. Herkes 480 CF yapıp 1080'den fazla performansı almayı düşünüyor. Halbuki 470 CF, 1070 ile 1080 arası performans verecek daha uygun fiyatlara.

Radeon RX 470 Benchmarks

Radeon RX 470 Benchmarks
Attığınız linkten bir alıntı: Testing conducted by AMD Performance Labs as of June 10, 2016 on the Radeon™ RX 480 8GB and R9 380 on a test system comprising Intel i7-5960X, ..."
Koskoca AMD kendi kartlarını test ederken kendi işlemcisi dururken Intel kullanıyor, valla şaka gibi :D

Minik bir yazım hatasından dolayı uyarı almışım klavyenin azizliğine uğradım diyelim bi soru sordum ve bir anda Sapphire Savaşına döndü noldu anlamadım ama :D yani anladığım kadarıyla bir takılma veya RX 480'de iyi bir performans alınır diyorsunuz teşekkürler bütün yardım etmeye çalışan arkadaşlar için.

Nvidianın daha kendi işlemcisi yok şaka gibi :D :D

Konu GPU'lar sen tutmuşsun sırf Nvidia'ya laf sokmak için daha işlemcisi yok diyorsun. Zaten böyle bir niyetleri olmadığı ortada. AMD fanlığı yapmak için yanlış yerden vuruyorsun. Fiyat performans'tan dem vursan hak veririmde daha CPU'su yok dersen ne alaka deriz.

Rahatlıkla alıp kullanabilirsin, arkadaşların fanboyluk yapmış. Fanboyluk ise mesela Ps4' ü Xbox' tan daha fazla iyi görmek gibi bir anlama geliyor.

Amd kart alacak olsam 2. defa düşünmeden Sapphire alırım. Özellikle bu forumda yerin dibine neden sokulmaya çalışılıyor anlamış değilim. Bu kadar uzun yıldır piyasada olan, AMD'nin en büyük partnerlerinden birisi. Yurtdışı forumlarında da AMD tarafında en çok önerilen markalardan birisi. Amd cephesinden kart alacaksam da alacağım en son marka Asus olur.
Burada yerin dibine sokulmasının nedeni Sapphire ekran kartlarının fazla arıza çıkarması ve Asus' u neden kötüledin? Asus gayet iyi bir marka.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı