RX 480 vs GTX 1060

okan333

Hectopat
Öncelikle merhaba. Eski bilgisayarım iş görmez durumda ve yaklaşık bir haftadırda bilgisayarsızım. Şu an yeni sistem topluyorum ve herkes ekran kartı için rx 480 veya GTX 1060'ı beklememi söylüyor lakin bu iki ekran kartının normal versiyonları(referans olmayan versiyonları)ne zaman çıkıcak ve fiyatları ne olucak? Rx 480 referans versiyonu 1000-1150 civarı değişiyor şu an piyasada ama normal versiyonları çıktığı zaman bu fiyat ne olucak?Ekran kartı için 1000TL civarı bütçem var. Normal versiyonları çok geç çıkıcak ve fiyatları benim bütçemi aşıcaksa eğer beklemenin bir anlamı olmayacak. Fikriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bizde bekliyoruz 1060 19 Temmuz 2016 tarihiyle direkt olarak custom modelleri çıkacak ancak RX 480 için tamamen bir muamma, bende sistem toplayacağım ancak beyefendilerin keyfini bekliyorum çileden çıkacağım yani bekle bekle nereye kadar.

Bende ikisini bekliyorum ama benim ekimin ortalarına kadar vaktim var oyun performans testleri gelecektir ikisininde karşılaştırmalarını değerlendirip alacağım. 1060 6gb 1030₺ diye duyruldu, Rx 480 ise 4gb modeli 950₺ ye yakın olacak diye biliyorum.

Benim tatil bitmeden önce almam gerek diyebilirim, universite sınavına çalışmak felan derken zaman ayırabileceğim düşünmüyorum toplamak için malesef :(.

Bende üniversite sınavına çalışıcam ve 7 aydır bilgisayarım yok. Bende bu 2 ekran kartını bekliyorum. Çok sinir bozucu oluyor ama bence bekle. İleride pişman olursun.

Valla bizde bekliyoruz 1060 19 Temmuz 2016 tarihiyle direkt olarak custom modelleri çıkacak ancak RX 480 için tamamen bir muamma, bende sistem toplayacağım ancak beyefendilerin keyfini bekliyorum çileden çıkacağım yani bekle bekle nereye kadar.
referans modeli çıkmayacak mı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı