RX 480 vs GTX 1060

Öncelikle MSI GTX 1060 6G modeline sahip biri olarak oldukça objektif bir şekilde açıklayayım ki arkadaşlarda her zaman belirtiyor ki DX12 de RX480 önde net. Ha şöyle birşey var bugünkü fiyat 1700 Tl değilde benim aldığım zaman ki gibi 1300 civarları olsaydı 1060'ın savunulacak bir yanı olurdu. Fakat şu şartlar altında 1060'ı ülke içinden almayın, RX480 alın kesinlikle pişman etmez.

Öncelikle MSI GTX 1060 6G modeline sahip biri olarak oldukça objektif bir şekilde açıklayayım ki arkadaşlarda her zaman belirtiyor ki DX12 de RX480 önde net. Ha şöyle birşey var bugünkü fiyat 1700 Tl değilde benim aldığım zaman ki gibi 1300 civarları olsaydı 1060'ın savunulacak bir yanı olurdu. Fakat şu şartlar altında 1060'ı ülke içinden almayın, RX480 alın kesinlikle pişman etmez.
Bizde bunu anlatmaya çalışıyoruuz da anlamak istemiyor.
Ben gidip düz almam ya Strix, Gaming X veya Nitro+ alırım. Gidip de mini ile felan uğraşmam. Bize onu savunma.

Bu kıyaslamayı görünce aklıma direk "Adamların ayfonu var ama kalkmış burada RX 480'i savunuyor." düşüncesi geliyor [emoji848]

Hayır almışken iyisini alırım ama her senede yok şunu ekleyim yok şu çıkmış diyecek kadar da param yok. Aldığım zaman bana en az 5 sene yetmesi lazım :D.

Özellikle GTA5 testinde gtx1060 çok daha önde. Ekteki 2 fotoda performans testleri var. Sinerji de iki kartın en ucuz modelleri;
Zotac GeForce GTX1060 Mini 6GB GDDR5 192Bit
Asus Dual-RX480-O4G 4GB GDDR5 256Bit
arasında 85tl fark var.
Yani arada çok büyük bir fiyat farkı yok. İki kartda kafa kafaya bazı oyunlarda 1060, bazı oyunlarda RX480 önde. Fakat ben çok GTA5 oynayan birisi olduğum için ve GTX1060 bu oyunda ve diğer DX11 oyunlarda daha iyi performans gösterdiği için 1060'ı önerdim. Ama RX480 DX12 de daha iyi performans gösterdiği için yukarda arkadaşın dediği gibi daha ileriye dönük.
Devir Dx 12 ve Vulkan devri. Dx 11 son demlerini yaşıyor artık. Sırf GTA 5 deki oyun performansına bakılarak ekran kartı alınmaz. Dolayısı ile Rx 480 daha rasyonel bir tercih olacaktır.

Takma takma artık hiç takmıyorum anlamak istemiyorlar.
Türkiye de para kolay kazanılmıyor . Dolar karşısında Türk lirası da çok değersiz bir de vergiler vs 200 dolarlık kart oluyor 1000 TL Arkadaşın bütçe problemi olmasa gider zaten GTX1080 alır paşa paşa kullanır. Dolayısı ile varolan bütçesini en mantıklı bir şekilde ve ileriye yönelik kullanması en doğrusu olacaktır.
Bu nedenle RX 480 öneriyoruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı