RX 480 vs GTX 1060

Berat27

Hectopat
Daha fazla  
Herkese soruyorum RX 480 al, ileride daha iyi performans alırsın diyorlar. Oyun testlerine baktığımda hep GTX 1060 önde, neden RX 480?

Şu sorudan bıkıp usandığımızı tekrar tekrar söylüyoruz ve cevabımıza geçiyoruz. DX12 yaygınlaşmadığı için DX11'de yani eski oyunlarda GTX 1060 daha önde ama DX12'de yani yeni çıkacak oyunlarda RX 480 daha önde bu yüzden baktığınız testlerde GTX 1060 önde ve yine bu yüzden gelecek için RX 480 önerilir.

Adobe programlarını kullanacaksan NVIDIA. DX12 için NVIDIA. DX11'de daha iyi performans ve daha düşük fiyat için RX480. Bu kadar basit.
Tam tersi. Her ne kadar NVIDIA son sürücüler ile birlikte DX12 performansını artırmış olsa da Pascal Async Compute desteğine sahip değil. Bu durumda Rx 480, DirectX 12'de daha iyi. DirectX 11'de ise NVIDIA.

Bir şey sormak istiyorum. Yeni çıkan yada çıkacak ekran kartlarını pek bilmediğim için maruz görün. Sizin söylediklerinize göre şimdi Rx480 aldık diyelim Dx11 destekli oyunları Gtx1060 dan daha düşük performanstamı oynatacak acaba ?

Bir şey sormak istiyorum. Yeni çıkan yada çıkacak ekran kartlarını pek bilmediğim için maruz görün. Sizin söylediklerinize göre şimdi Rx480 aldık diyelim Dx11 destekli oyunları Gtx1060 dan daha düşük performanstamı oynatacak acaba ?
Hocam fps farkı sandığınız gibi değil şöyle düşünün gtx 1060 diyelim gta 5 i ultrada 80 fps oynatıyorsa rx480 70 fps olur fakat doom gibi bir oyunda (dx12 destekli) rx480 in gtx 1060 a 20 fps civarında bir fark attığını göreceksiniz.Yeni nesil oyunlarda bariz bir şekilde rx480 in üstünlüğünü görmeniz yanında şimdiki nesil oyunlarda da zannettiğiniz gibi kötü değildir.Hem performans hem de geleceğe yatırım denebilir.

Tam tersi. Her ne kadar NVIDIA son sürücüler ile birlikte DX12 performansını artırmış olsa da Pascal Async Compute desteğine sahip değil. Bu durumda Rx 480, DirectX 12'de daha iyi. DirectX 11'de ise NVIDIA.
Hoş değil Recep Baltaş, moderatörünüz yanlış bilgilendirme yapıyor.

Üzücü...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı