Bütçe
1000 TL
%15 civarında bir darboğaz yaşayabilirsin ancak sadece işlemciye yüklenen oyunlarda. Ve PSU kısmına bir şey diyemeyeceğim çünkü haklısın, ilk önce PSU değişmen gerekebilir. Daha sağlıklı olur en azından.
Hocam AMD'nin son yaptıkları neler bekliyorum.

Şöyle anlatayım; ben eskiden AMD kullanıcısıydım ve o zamanlar AMD ekran kartlarının ve işlemcilerinin en iyi ve performanslı parçalar olduğunu düşünürdüm, o kadar da kötü performans vermiyordu açıkçası gayet iyiydi, ama maalesef son gelen güncellemelerden sonra azıtmaya başladı. Örnek olarak; aşırı ısınma, benden kaynaklı olmayan alakasız kısa devre sorunları, ekran kartının durduk yere kendini yeniden başlatması. AMD'yi bırakmamın asıl sebebi ve güvenlikten kastım olan şey ise bunlar yaşanmaya başladıktan sonra yine bir gün GTA V oynarken mavi ekran aldım ve bilgisayarı bir daha açamadım, sorunu kendim çözemediğim için bir tanıdığıma götürdüm (bilgisayarcı) ve kuzey köprüsünün yandığını söyledi. Tam olarak güvenlikten kastım bu ve son zamanlarda Intel ve NVIDIA açık ara farkla AMD'nin önüne geçti diye düşünüyorum.
Kuzey köprüsü amd ile alaksız yalnız. Ve halen daha performanslı işlemcileri, GPU'ları var.

Katılıyorum. Önceki sistemim AMD bazlıydı bir sorun ile karşılaşmadım. Şimdi ekran kartım yine AMD (RX6600) ve yine bir sorunla karşılaşmıyorum. Garip(!)

Eğer şu an düzeldiyse yanlış bilgim için kusura bakmayın, ben kendi tecrübelerimden ve etrafımdan edindiğim bilgilere dayanarak konuştum. Ama diğer arkadaşların dediğine bakılırsa, gerçekten bir sorun yok. Özür dilerim 🙁

Geri
Yukarı