RX 5500 XT 4 GB vs GTX 1650S

bartuhane

Hectopat
Daha fazla  
Hocam hangisini alayım? Şimdi oyun performanslarına bakıyorum, RX 5500 XT her zaman üstün çıkıyor. Ama bazı kişiler hala 1650S alın daha güncel diyor. Hocam RX 5500 XT güncellenmiyor mu anlamadım. Hangisini tercih etmeliyim?

@Adem Yıldız_ yanlış bir bilgilendirme yapmışsınız.

Genel olarak 2 gpu aynı performansı vermekte, 1 ile 3 fps fark ile RX 5500 XT daha performanslıdır.Ayrıca Rx 5500 xt 1408 gpu core ile 1845MHz ile çalışırken, 1650 Super 1280 gpu core ile 1725MHz ile çalısıyor.Watt konusunda ise RX 5500xt 30W daha fazla değerle sahip.

Benim fikrim ise hangisinde daha iyi bir soğutmaya sahip modeli daha uyguna bulursanız, tercihinizi ondan yana yapmanız.Daha önceki konularda da belirtmiştim;AMD driverları bilincli kullanici olmaya zorluyor sizi, düzayak güncellemeler yapmamalısınız.

Ekleme:
RX 5500 XT için açilan konularda herkes 8GB değilse alınmaz gibi yorumlar ya da yönlendirmeler yapıyor.1080P ultrada 8GB versiyonların ortalama +60FPS aldığı çoğu triple a oyunda 4GB vramli saphire versiyonu -3 fps, max -5 fps fark ile hemen arkalarinda geliyordu.

RX 5500Xt serisinde bilenen bütün markalarin sunduğu versiyonların performanslari ortala 1 fps oynar ya da oynamaz.Eğer 5500xt düsünüyorsanız soğutma teknelojilerine iyi bakın, sıcaklık testlerine ve güç kullanımlarına göre seçiminizi daha net yapabilirsiniz

Eğer 5500XT 4 GB ise 1650S al derim ama 8 GB ise kesinlikle 5500XT yani olay tamamen VRAM miktarı oynayacağın oyun espor tarzı ise NVIDIA sorunsuz olur AMD biraz ben uğraşırım ama performanta alırım kafası bir ekran kartı ama NVIDIA Experience ile tüm sorunları otomatik halledebilen bir ekosisteme sehip.

Yeni konular

Geri
Yukarı