RX 5500 XT 8 GB kaç TL eder?

Bütçe
2000
Eğer 5K civarı bir fiyat olucaksa satmam satıp 3
3060Ti Hazır sistemler 15 binden başlıyor hesabını ona göre yap. Daha iyi bir sistem için sistemini sattığın fiyata, sattığın fiyat kadar daha meblağ koyman gerebilir.

060 alacak bütçem yok zaten ama anakart seçimim biraz kötü oldu değiştirebilirim belki.
Satmam kullanırım diyorsan da RAM'leri 2x8 GB yap. Bu haliyle ideal performansını veremez.

Evet çok fazla performans kaybı yaşıyorum ekran kartı %30 -40 arası çalışıyor sebebi RAM kaynaklı mı?
Bütün driverları haftalık güncellerim.

Eğer 5K civarı bir fiyat olacaksa satmam satıp 3

060 alacak bütçem yok zaten ama anakart seçimim biraz kötü oldu değiştirebilirim belki.

Evet çok fazla performans kaybı yaşıyorum ekran kartı %30 -40 arası çalışıyor sebebi RAM kaynaklı mı?

Monitör kaynaklı olabilir.

Evet oyununa göre tek kanal RAM büyük kayıp yaşatabilir. O sistemin hakkı 2x8 GB RAM'dir.

Aslında bu performans kaybından satmayı düşünüyordum. Peki aynı model RAM mi almalıyım farklı bir model alsam da sorun olur mu?

Aynısı en iyisidir. Eğer stokta yoksa veya çok pahalıysa aynı CL ve frekans değerine sahip bir RAM'e de yönelebilirsin. Ama varmış;

Geri
Yukarı