Çözüldü RX 5500 XT sıcaklık sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ucamayansahin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba direk konuya geçeyim.
Sapphire Pulse OC RX 5500 XT 8 GB ekran kartım var ve PC'yi Teknobiyotik'den aldık testlerine baktığımda 71 dereceye çıkıyor en fazla GTA V'de ama benimki 78 derece oluyor.
Derece:
Adsız.png

Ayarlar:
2020.07.23-18.14.png

2020.07.23-18.14_01.png

Arkadaşlar acaba hava çok sıcak diye mi böyle oluyor İstanbul'da yaşıyorum.

Çözüm
Sapphire Pulse OC RX 5500 XT 8 GB ekran kartım var ve PC'yi Teknobiyotik'den aldık testlerine baktığımda 71 dereceye çıkıyor en fazla GTA V'de ama benimki 78 derece oluyor.
Derece:
Eki Görüntüle 622099
Ayarlar:
Eki Görüntüle 622100
Eki Görüntüle 622101

1. Yaz ayındayız ortalama sıcaklık 24-35 olduğunu var sayarsak 90'a kadar yolu var :)
2. Güçlü kartların sınıfında olduğunu var sayarsak ve sessiz modda olduğundan gayet doğal o ısı değerleri.
İçinizde bir endişe olmasın gayet normal ısı değerleri ^^ güle güle kullan.
Yaz olmasının büyük etkisi var, tahminimce 5 derece civarı etki edecektir. Ben kendi ekran kartımı bu yılın Mayıs ayında aldım ve aldığım hafta 65 derece görüyordum maksimum, şu günlerde 67-70 arası gidip geliyor.

%32 1010 RPM fan hızı ile oldukça iyi değerler bence. Biraz fan hızını arttırıp fan ayarı yaparsanız sıcaklık değerleri düşecektir. Radeon programından veya MSI Afterburner programı ile fan ayarı yapabilirsiniz.

Derece:
Eki Görüntüle 622099
Ayarlar:
Eki Görüntüle 622100
Eki Görüntüle 622101

1. Yaz ayındayız ortalama sıcaklık 24-35 olduğunu var sayarsak 90'a kadar yolu var :)
2. Güçlü kartların sınıfında olduğunu var sayarsak ve sessiz modda olduğundan gayet doğal o ısı değerleri.
İçinizde bir endişe olmasın gayet normal ısı değerleri ^^ güle güle kullan.

Çözüm

Geri
Yukarı