RX 5500 XT soğuk çalışıyor

mert_tr52

Centipat
Merhabalar, aslında saçma mı bilmiyorum ama baktığım bazı sitelerde ideal sıcaklık 30-40 derece olarak söylüyorlar ekran kartı için. Benim kartım bazen 38-44 derecede çalışıyor ama genel olarak 20 derecede çalışıyor. İdeal sıcaklığa kıyasla sıcaklık çok mu düşük yoksa bana mı öyle geliyor? Görselde de göreceğiniz üzere 20 derecede boşta. Normal bir sıcaklık değeri mi bu? Kart model; ASUS Dual RX 5500 XT

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    382 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç. Aynı kartı kullanıyoruz, boşta 32/33 dereceden aşağı değil ekran kartım.

Hocam genel olarak bende de o civarlarda ama bugün kart aşırı soğuk geldi.
Kasanızın hava akışıyla alakalı olabilir.
Hayalimdeki ekran kartı güle güle kullanın :)

Hocam inşallah en güzelleri sizin olur. Gönlünüzden geçen sizin olsun. Kasa konusuna gelecek olursak Corsair Carbide Spec 05 model kasa var ve onun da sadece önde 1 adet fanı var. Ona rağmen böyle olması şaşırtıcı.

Ortam gerçekten çok soğuk olsa yine de düşeceğini sanmıyorum. Radeon yazılımı varsa birde ordan kontrol edin isterseniz. Bende ki durum boşta bu şekilde. Kasamda 3 giriş 3 çıkış kasa fanı var ve odam buz gibi. Isınmadığı sürece sorun olacağını da sanmıyorum. Endişe edilecek durum değil.

asdasd.jpg

Yük altında kaç derecelere çıkıyor? Boştayken pek birşey söyleyemeyiz ama yine de düşük sıcaklıklarmış.

Ortam gerçekten çok soğuk olsa yine de düşeceğini sanmıyorum. Radeon yazılımı varsa bir de oradan kontrol edin isterseniz. Bende ki durum boşta bu şekilde. Kasamda 3 giriş 3 çıkış kasa fanı var ve odam buz gibi. Isınmadığı sürece sorun olacağını da sanmıyorum. Endişe edilecek durum değil.

Eki Görüntüle 967381

Şimdi Radeon Software'dan baktım orada 27 derece gözüküyor.
Yük altında kaç derecelere çıkıyor? Boştayken pek bir şey söyleyemeyiz ama yine de düşük sıcaklıklarmış.

Hocam çok oyun oynadığım söylenemez ama mesela ETS de en yüksek ayarlarda 55 derece gördüm maksimum.

Hocam dediğim gibi ortalama sıcaklık 30-40 derece olmalı yazıyordu o yüzden sorayım dedim. :D

MSI Afterburner'da gözüken sıcaklık daha bilgisayarını ilk açtığındaki değer zannedersem. Biraz kullanımdan sonra (ekran kartına yük bindirmeden) kaç derece oluyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı