RX 5500XT oyunda görüntünün gidip gelmesi

merthanvc

Picopat
Yaklaşık 2 hafta önce topladığım bilgisayarda yaşıyorum bu problemi. Ekran kartı Sapphire RX 5500 XT 8 GB Nitro+, işlemci R5 3600, monitör ASUS VP249QGR. İlk olarak monitör HDMI kablosuyla geldi ve Vatan'dan DisplayPort kablosu aldım. HDMI ile herhangi bir sorun yaşamazken DisplayPort'u bağladığımda ekran kartı çalışmadı. Bilgisayarın güç düğmesine basıp bekleme rağmen bir türlü ekran kartı çalışmaya başlamadı. Kabloda sıkıntı olduğunu düşünüp Vatan'a iade ettim ve HDMI ile kullanmaya devam ettim. Bu sırada ASUS desteğe ve Sapphire desteğe de ticket attım ama farklı kablo denememi önermekten ileri gitmediler. Yaklaşık 5 gündür tatildeydim ve bilgisayarın prizle bağlantısını kesmiştim. Bugün geldiğimde prize tekrar takıp bilgisayarı çalıştırdım. Açılış ekranı, masaüstü ekranı, YouTube, Twitch vs. herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat herhangi bir oyuna girmeye çalışınca ekran gidip gelmeye başladı. Ses var fakat görüntü sürekli gidip geliyor. Alt Tab yapıp masaüstüne geçtiğimde yine sorun yok ama herhangi bir oyunda bu sorunu yaşıyorum. Ekran kartının diğer HDMI portunda da aynı sorunu yaşadım. DisplayPort ile de yukarıda yazdığım sorunu yaşamıştım. Driver'lar, BIOS her şey güncel. Sorunu anlamadan da format atmak istemedim. Bilgili arkadaşlar varsa beni de bilgilendirirse sevinirim.

Bende şu sıkıntı oluyordu. Oyuna girince bir tuşa basınca görüntü siyah ekran olup geri geliyordu. Markası ne bilinmeyen hdmi kullanıyordum. Display porta bağlayınca sorun çözülmüştü. Ve hdmi dan önce display portla bağlamıştım o zamanda ekranda kırmızı nokta oluşmuştu farklı porta bağladığımda o da çözülmüştü.
Bende şu sıkıntı oluyordu. Oyuna girince bir tuşa basınca görüntü siyah ekran olup geri geliyordu. Markası ne bilinmeyen hdmi kullanıyordum. Display porta bağlayınca sorun çözülmüştü. Ve hdmi dan önce display portla bağlamıştım o zamanda ekranda kırmızı nokta oluşmuştu farklı porta bağladığımda o da çözülmüştü.
Benimkisi 4gb pulse modeli.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı