Çözüldü RX 5500XT - R3 1200 sistem oyunlarda donuyor ve fiş çekilmedikçe PC kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bnymnrock

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RX 5500XT
Anakart
Gigabyte A320M-H
İşlemci
R3 1200
Bu sorunu ilk defa geçen ay yaşadım.

Bilgisayarım Bannerlord'da karakter oluşturma ekranında aniden dondu hoparlörden cızırtılı sesler geldi ve hiçbir şeye tepki vermemeye başladı. Kapatamadığım için fişi çektim tekrar açtığımda ekran olması gerekenden farklı bir çözünürlükte açıldı, görev çubuğu siyah olmuştu ve bilgisayarımdaki çoğu program ve oyunu açamıyordum geometry dash gibi basit ve yüksek sistem istemeyen bir oyunda bile FPS değerlerim yerleri görüyordu haliyle ben de format attım ve her şey eski haline döndü.

Ertesi gün tekrar Bannerlord yükledim ve yine karakter oluşturma ekranındayken aynı sorunu yaşadım sorunun oyunda olduğunu düşündüm, tekrar format attım ve bilgisayarı kullanmaya devam ettim.

Dün Skyrim oynarken tekrar aynı sorunla karşılaştım tekrar format attım ve bugün Hades oynarken tekrar aynı sorunla karşılaşınca buraya yazmaya karar verdim.

Araştırmama rağmen internette yaşadığım sorunla alakalı bir şey bulamadım.

Ayrıca kasayı 2020 yazında aldım ve o zamandan beri termal macunu yenilemedim.Msi afterburner ile ölçtüğümde işlemcimde anormal bir ısınma yoktu.
Sıkıntı termal macundan kaynaklı mıdır bilemiyorum, daha önce yaşayan ya da çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleme:
Çözüm
Sorun ekran kartı driverlarındaymış arkadaşlar. Güncelleyince çözüldü. Hepinize teşekkürler.
Sorun ekran kartı driverlarındaymış arkadaşlar. Güncelleyince çözüldü. Hepinize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı