RX 5500XT vs GTX 1650 SUPER

Nakerosu

Hectopat
Makaleler
27
Yer
Japonya, Tokyo
Konumuzdaki başlıkta gördüğümüz gibi rekabet bayağı iyi olacak.
Performans testleri video görceksiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birbirine çok yakınlar. Fiyat ise GTX 1650 Super ucuz.

Fikriniz nedir?

Performans istiyorsan 5500XT her türlü işini görür.

Eğer durum böyle olacaksa AMD tarafına bulaşmaya hiç gerek yok. Nvidia yaptığı orta sınıf kartlar ile AMD tarafını gayet güzel zorluyor.

AMD'deki yazılım sorunları ve ısınma sorunu bitmediği sürece alınmaz. İşlemci konusunda 10 numara ben bile şu anda Ryzen 5 1600 kullanıyorum çok memnunum ama ekran kartı konusunda ne yazık ki iyi değiller. Sadece wattman sorununu çözseler onada razıyım be. NVIDIA almak şimdilik daha mantıklı, GTX 1660 Super felan belki.

Kartların fiyatını düşürmek için VRAM'i 4 GB yapmaları ayrı bi garip. Aynı olay GTX 1650'de de yapıldı. Önemli derecede performans kaybı yaşatıyor.

AMD'nin bu fiyatlarla rekabet edebileceğini sanmıyorum. F/P olarak kötü bir kart. Burada yanlış yazmışlar, XT modeli.

1576312502741.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı