RX 5500XT vs GTX 1650 Super

@CillianMurphy Şahsen o karta sahip olduğumdan o sonuca vardım ancak araştırmamda ve danıştığım insanlarda sadece o kart için değil 5000 serisi için Sapphire tavsiye etti. Onunda en başlıca sebebi ramlerin ve soğutmanın iyi olduğu için kartın kendisine downgrade yapmaması idi. RX 580'lerde durum farklı olabilir bir arkadaş onu örnek vermiş. Dediğim gibi RDNA için konuşuyorum.

@Doğukan Gündoğdu YouTube'de bir videoda sizin işlemciniz ile 1070 testleri var pek darboğaz gözükmüyor. Olsa bile çok olcağını düşünmediğimden DSR ile halledebilirsiniz. Ayrıca upgrade yapmak ileride daha kolay olabilir. Sıfır almak ve ikinci el almak arasında tabi fark var o sizin kararınız.

Sorunuzun çok dışına çıktığı için konu. Hem yazılımsal destek bununla sürücü ve turing olması sebebi ile gelecekte ki teknoloji güncellemelerini alacağından hemde sıcaklık/TDP değerlerini düşününce tercihinizi Nvidia'dan yapmanızı öneririm.

Son düzenleme:
@CillianMurphy Şahsen o karta sahip olduğumdan o sonuca vardım ancak araştırmamda ve danıştığım insanlarda sadece o kart için değil 5000 serisi için Sapphire tavsiye etti. Onunda en başlıca sebebi RAM'lerin ve soğutmanın iyi olduğu için kartın kendisine downgrade yapmaması idi. RX 580'lerde durum farklı olabilir bir arkadaş onu örnek vermiş. Dediğim gibi RDNA için konuşuyorum.

@Doğukan Gündoğdu YouTube'da bir videoda sizin işlemciniz ile 1070 testleri var pek darboğaz gözükmüyor. Olsa bile çok olcağını düşünmediğimden DSR ile halledebilirsiniz. Ayrıca upgrade yapmak ileride daha kolay olabilir. Sıfır almak ve ikinci el almak arasında tabii fark var o sizin kararınız.

Sorunuzun çok dışına çıktığı için konu. Hem yazılımsal destek bununla sürücü ve turing olması sebebi ile gelecekte ki teknoloji güncellemelerini alacağından hem de sıcaklık/TDP değerlerini düşününce tercihinizi NVIDIA'dan yapmanızı öneririm.

Hocam ikinci el de uygun fiyatlı 1070'ler var tabii ki ama ne amaçlı kullanıldıklarını bilmiyorum biraz tereddütlerim de var açıkçası ve elimde olan 400W'lık +80 FSP güç kaynağım 4 tane 120mm 1 tane 140mm'lik bir tane de işlemci fanı yani 92mmlik fanlarla birlikte 24 GB DDR3 Ram - 2TB HDD - 250GB SSD'yi kaldırır mı muamma hocam. 😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı