RX 560 darboğaz ve GTA 5 harita yükleme sorunu

yavuz selim şen

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar lütfen bilginiz ve tecrübeniz olmadan yorum yapmayın. Masrafa girip olan bana oluyor :)
Bir ay önce kendime ASUS AREZ RX 560 OC 2 GB ekran kartı aldım Vatan'dan.
İşlemcim II X4 970 3.5 GHz 4 çekirdek işlemcim var.

CPU darboğaz ölçer sitesine baktığımda %9 darboğaz gözüküyordu ( ilk bilmiyordum güvenilmez bir site olduğunu)
1000 lira bayılıp aldım ve.
Şu an bildiğim kadarı ile darboğaz yaşıyorum size sorularım şunlar lütfen bilgili iseniz cevap verin. Kulaktan dolma bilgilere maalesef ihtiyacım yok.

Bu işlemci ve ekran kartı darboğaz yapar mı?

GTA 5 harita yükleme sorunu aşırı bir şekilde fazla 80 le. Gittiğim anda nerede olduğumu şaşırıyorum :) bu darboğaz ile mi alakalı? (Bazıları harddisk kötü dedi fakat eski ekran kartımda asla öyle bir şey yaşamadım)

MSI OSD'den baktığımda ekran kartı dalgalanıyor bazen 100 bazen 80, 2 3 saniyeliğine 1 kullanılıyor.

CPU kısa bir süre 65 bazen, bazen de 100 derece maks 68 70.

Sizce darboğaz yapsa bile ne yapmalıyım overclocklasam düzelir mi? (Anakartımın tuşu ile işlemcimin bus Speed ve GHz'ini yükseltebiliyorum)

Anakartım AM3 olduğu için FX işlemciye maalesef geçemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Sistem özelliklerim.

8 GB 2000 MHz RAM DDR3.

İi X4 970 3.5 GHz 4 çekirdek işlemci.

RX 560 OC ekran kartı.

Cooler Master 350W Power Supply.

MSI 790FX GD-70 AM3 DDR3 anakart (araştırabilirsiniz anakartın içindeki tuş ile bilgisayar açıkken tuş ile overclock ayarı yapabiliyorum)

3 Adet RGB fan.

Bakır borulu işlemci fanı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı