Çözüldü RX 560 Ekran kartı Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atasoy Onur

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayarı açtım ve bir süre sonra ekran kapandı klavye mouse ışıkları söndü ama kasa çalışıyor. Kasanın camını çıkarıp baktım ekran kartının fanı dönmüyor. Çıkarıp temizleyip tekrar taktım ama hâlâ aynı, ekran kartım yanmış mıdır?

Sistemim;
Corsair VS550 PSU.
MSI MAG Force 101m kasa.
MSI B550-A Pro anakart.
Ryzen 5 5600X işlemci.
RX560 4 GB ekran kartı.

Çözüm
Bilgisayar açıkken anakartında olan EZ Debug LED bölümünü herhangi bir hata ışığı var mı diye kontrol eder misin?

Bayağı kapalı durduktan sonra tekrar açtım bilgisayarı çalıştı ve kontrol ettim işlemci boşta 70 dereceydi, macununu yeniledim 35'lere düştü sorun işlemci kaynaklıymış bilgisayar kendini kapatıyormuş, aynı sorunu yaşayanlara bu bilgi olsun.
Bilgisayar açıkken anakartında olan Ez Debug Led bölümünü herhangi bir hata ışığı var mı diye kontrol eder misin?

Son düzenleme:
Bilgisayar açıkken anakartında olan EZ Debug LED bölümünü herhangi bir hata ışığı var mı diye kontrol eder misin?

Bayağı kapalı durduktan sonra tekrar açtım bilgisayarı çalıştı ve kontrol ettim işlemci boşta 70 dereceydi, macununu yeniledim 35'lere düştü sorun işlemci kaynaklıymış bilgisayar kendini kapatıyormuş, aynı sorunu yaşayanlara bu bilgi olsun.

Çözüm

Geri
Yukarı