Çözüldü RX 560 ile i5 2400 düzensiz GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperenCivan

Centipat
Sistem özellikleri:
-i5 2400.
-4 GB RAM (birkaç aya 16 yapacağım)
-300 Watt PSU.
-RX 560 4 GB.

Sistemde şöyle bir sorun var, driverler güncel ama GPU kullanımı çok değişken sabit olmuyor hiç, GTA 5'de denedim 0'lara düşüyor ayarları da fulledim ama çözüm bulamadım. Not: Çözünürlük 1366X768.

Çözüm
Dostum işlemcin yetersiz.
1080P monitör almalısın.

Ayarları Full olarak test yaptım GPU kullanımı 99-100 arasında idi CPU ise 50 civarlarında dolaşıyordu fakat 60 FPS alınmasına rağmen çok drop giriyordu sanırım RAM kaynaklı RAM'dan sonra monitörde alacağım.
İşlemci sıcaklığı 99 derece oluyor sanırım fanı oturtamadım herkese cevaplar için teşekkürler.
Sistem özellikleri:
-i5 2400.
-4 GB RAM (birkaç aya 16 yapacağım)
-300 Watt PSU.
-RX 560 4 GB.

Sistemde şöyle bir sorun var, driverler güncel ama GPU kullanımı çok değişken sabit olmuyor hiç, GTA 5'de denedim 0'lara düşüyor ayarları da fulledim ama çözüm bulamadım. Not: Çözünürlük 1366X768.

RAM'in yetersiz ayrıca işlemcin RX560'a 768pde karta darboğaz yapar.

Cevaplar için teşekkürler fakat CS:GO ve Zula vardı PC'de onda da aynı sorunu yaşıyorum karta FurMark yaptım hani bir sorun olabilir diye frekansını ve kullanımını korudu.
RAM yetersiz olduğu için anlık takılmalara maruz kalıyorsunuz. En azından 8 GB RAM'e yükseltmelisiniz.

Hocam bilmediğim için soruyorum RAM olmadığı için mi GPU kendini frenliyor.

Cevaplar için teşekkürler fakat CS:GO ve Zula vardı PC'de onda da aynı sorunu yaşıyorum karta FurMark yaptım hani bir sorun olabilir diye frekansını ve kullanımını korudu.

Hocam bilmediğim için soruyorum RAM olmadığı için mi GPU kendini frenliyor.

1080P monitör almalısın.

1080P monitör almalısın.

Ayarları Full olarak test yaptım GPU kullanımı 99-100 arasında idi CPU ise 50 civarlarında dolaşıyordu fakat 60 FPS alınmasına rağmen çok drop giriyordu sanırım RAM kaynaklı RAM'dan sonra monitörde alacağım.
İşlemci sıcaklığı 99 derece oluyor sanırım fanı oturtamadım herkese cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı