RX 560 sistem takılıyor

Akarsu.843

Centipat
Arkadaşlar iyi günler. Sistemim:
*i3-3220 işlemci.
*Rx 560 ekran kartı.
*8GB 1600MHz RAM.
*350W Power Supply.
*Afox marka anakart (model falan yazmıyor göremedim)
*500GB HDD.
Genel olarak her şeyi yazdım sanırım. Belki diyebilirsiniz 350W yetmez o sisteme ama bu sisteme ilk aldığımda yaklaşık 7 ay önce tabii bir sıkıntı yoktu sıfır almadım tabii bir arkadaşım yeni bir tane aldı benimki eski olan 250W'tu 350W olanı bana bedava verdi. Taktık sisteme ilk başlarda oyunlarda takılma donma vs şeyler yoktu. Ama bu yaklaşık 3 haftadır hangi oyun olursa olsun girince haritalar normalden geç yükleniyor, oyun takılıyor 10-15 saniyede kendine geliyor, bazen takılınca atıyor, mavi ekran veriyor gibi sorunlar var eskiden sıkıntı çıkarmayan sistemde ne oldu da böyle bir sıkıntı çıktı? Sorun HDD’de olamaz çünkü harici hard diskten oyun açıyorum sıkıntı onda da devam ediyor. Windows güncellemeleri vs etkilemiş olabilir mi ya da güç tüketimini nasıl azaltırım?

Minidump dosyasını paylaşın.

Arkadaşlar minidump içindeki tüm dosyaları diyordu ama 1 tane tek vardı onu tek koydum sıkıştırdım.
Minidump dosyasını paylaşın.

Hocam bir de Cooler Master sitesinden PSU toplam güç tüketimini ölçmek istedim donanımları ekledim isimleri falan 250W diye gösterdi toplam ne kadar doğru bilemem ama ne diyorsunuz bu konu hakkında? Bendeki 350W bu arada.

Sorun diskten kaynaklı, hdsentiel üzerinden Smart verilerini gönderin.
Ek olarak sanal bellekte de hata olmuş, sanal belleği kapatın sonra bilgisayarı yeniden başlatın sanal bellek kısmını sistem yönetsin seçin tekrar yeniden başlatın.

Sorun diskten kaynaklı, hdsentiel üzerinden Smart verilerini gönderin.
Ek olarak sanal bellekte de hata olmuş, sanal belleği kapatın sonra bilgisayarı yeniden başlatın sanal bellek kısmını sistem yönetsin seçin tekrar yeniden başlatın.

Hocam programı indirdim Smart kısmına da girdim verilerini nasıl alacağım?
Rapor var üstte XML olarak mı alayım?

Direk ekran görüntüsü atın.

Peki.

Direk ekran görüntüsü atın.

Peki.

2.PNG

2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
@Akarsu.843 disk belleğini kapatıp açtınız mı?

Hocam nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kusura bakmayın yoruyorum sizi de.
Hocam sanal belleği kapatıp yeniden başlat demişsiniz onu nasıl kapatacağım ve sonra açılınca PC sanal belleği sistem yönetsin kısmını da nasıl yapacağım bilmiyorum.

Son düzenleme:
Hocam nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kusura bakmayın yoruyorum sizi de.

Arama yerine performans yazın ve böyle bir yer çıkacak buraya girin:

1630488681853.png

Sonra gelişmişe gelip sanal bellek yerinden değiştir yazıyor ona tıklayın.

1630488724843.png

Sonra disk belleği dosyası Yok'u seçin, ayarla deyin, tamam deyin ve uygula deyip bilgisayarı yeniden başlatın.

1630488754334.png

Sonra tekrar aynı yere gelip sistem yönetimli boyunu seçin.

1630488851307.png

(Rehber gibi anlattım :D)

Geri
Yukarı