RX 560 sistemde monitör yırtılıyor

LordOfThePvos

Hectopat
Ekran kartım ASUS RX560 4GBOC. Bu arada tüm driverlar güncel BIOS'a kadar. Şimdi sorunuma gelecek olursak oyunlarda monitörde yırtılmalar oluyor, bunu düzeltmek için oyun içinde V-Sync açıyorum bunu açtığımda akıcılık artıyor ama mouse tepkilerim yavaşlıyordu. Ben de bu sorunu araştırıp, RTSS programını kurup FPS'i 60'a sabitledim, bunu yaptığım zaman (V-Sync kapalı) yırtılmalarda herhangi bir azalma olmadı ama FPS 60 sabitken V-Sync açtığım zaman tepki süresi sanki birazcık daha azaldı bu yaptıklarım tatmin etmeyince ben de Radeon ayarlarından geliştirilmiş senkronizasyon'u açtım. Birazcık yırtılmalarda azalma oldu ama hala eskisi gibi akıcı değil ayrıca arada takılmalar başladı. Biliyorum bunun en iyi çözümü bir FreeSync monitör almak ama bunun için yeterli param yok. Bu arada monitörüm VGA ve ben HDMI VGA çevirici kullanıyorum. Sorun bunda olabilir mi ya da bu çözümlerden daha iyi bir çözüm var mı?

Not: FPS değerlerim 120 üstünde iken V-Sync açık olmasa da oyun yağ gibi akıyor takılma yırtılma olmuyor.
Not: V-Sync kapalı FPS 60'a bile kitlesem yırtılmalar oluyor. Benim bildiğim yırtılmalar FPS monitör Hz'inin üstüne çıktığında olmuyor mu?

fps rtss'de koyduğun sınırın altına düştüğünde'de yırtılma olur (genel mantıkda birşey değişmediği için). eğer rekabetçi bir oyun oynuyorsan lol,pubg,cs go gibi bence sınırlama koyma herhangi bir sync'yi de açma. arada bir yırtılmalara eski monitörlerde oyunu akıcı ve gecikmesiz oynamak istiyorsan mecbursun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı