RX 560 yerine ekran kartı önerisi

berk135

Hectopat
Arkadaşlar, PC'de RX 560 ekran kartı var. Maksimum 500 TL üzerine koyabilirim. İkinci el satıp, ikinci el almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
900 - 1000 e satabileceğini varsayarsak. 1500 e çok rahat RX580 alabilirsin. Psu'n ve işlemcin yetiyorsa alabileceğin en iyi kart bu.

İşlemci ve güç kaynağını belirtirsen yardımcı olabilirim.
900 - 1000 e satabileceğini varsayarsak. 1500 e çok rahat RX580 alabilirsin. Psu'n ve işlemcin yetiyorsa alabileceğin en iyi kart bu.
Wattman problemi olan bir kart. 1500 civarına GTX 1050TI veya 1060 zorlayabilir.

Son düzenleme:
Wattman problemi olan bir model. 1500 civarına GTX 1050TI veya 1060 zorlayabilir.
Her Kartta yok test ederek alacak nasıl olsa. 1060 alsa alsa en fazla 3gb alabilir ki 3gb asla yeterli değil. 1050TI da bir seçenek fakat 1060 dan bile güçlü bir kartı almayı yeğlerdim.

İşlemci ve güç kaynağını belirtirsen yardımcı olabilirim.

Wattman problemi olan bir model. 1500 civarına GTX 1050TI veya 1060 zorlayabilir.
Watman problemi olan model diye bir şey yoktur, marka ve bilinçsiz kullanıcı diye bir şey vardır. Benim arkadaşın başına ilk defa geldi, mining xfx RX 580 8gb aldı. Fan %125 te 87 derece diyor ama 3-5 uğraşarak bu sorunu da çözdü. Rog, saphire, gaming x modellerinde böyle bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Dandik marka 8 GB almak yerine iyi marka 4 GB iyidir.

İşlemvi 5 1600 AF,
16 RAM,
Anakart ASUS Prime A320M-F

İşlemvi 5 1600 AF,
16 RAM,

600 watt 80 Plus kasa PSU'su kasa modeli ise Rampage hacker MidT ATX.

WattMan problemi olan model diye bir şey yoktur, marka ve bilinçsiz kullanıcı diye bir şey vardır. Benim arkadaşın başına ilk defa geldi, mining XFX RX 580 8 GB aldı. Fan %125'te 87 derece diyor ama 3-5 uğraşarak bu sorunu da çözdü. ROG, Sapphire, Gaming X modellerinde böyle bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Dandik marka 8 GB almak yerine iyi marka 4 GB iyidir.

Sizin öneriniz nedir hocam.

Her kartta yok test ederek alacak nasıl olsa. 1060 alsa alsa en fazla 3GB alabilir ki 3GB asla yeterli değil. 1050 Ti da bir seçenek fakat 1060'dan bile güçlü bir kartı almayı yeğlerdim.

WattMan nedir hocam.

İşlemvi 5 1600 AF,
16 RAM,

600 watt 80 Plus kasa PSU'su kasa modeli ise Rampage hacker MidT ATX.

Sizin öneriniz nedir hocam.
AMD' den memnunsan, sorun yaşamıyorsan ve bulabiliyosun Rog Strix ya da Gaming X RX serilerine bulaş.

AMD almam, problem yaşadım, canım sıkıldı ya da bir kere olsun Nvidia deneyeyim diyorsan al benisi en iyi kart 1060 3gb hele hele rekabetci oyunlar oynuyorsan ki rdr2, witcher 2, o bu şu bile benim işlemcim düşük olmasına rağmen iş görüyor zaten.

AMD' den memnunsan, sorun yaşamıyorsan ve bulabiliyosun Rog Strix ya da Gaming X RX serilerine bulaş.

AMD almam, problem yaşadım, canım sıkıldı ya da bir kere olsun Nvidia deneyeyim diyorsan al benisi en iyi kart 1060 3gb hele hele rekabetci oyunlar oynuyorsan ki rdr2, witcher 2, o bu şu bile benim işlemcim düşük olmasına rağmen iş görüyor zaten.
Ha bu arada nvdia da da yine Asus dual, rog, gaming x falan almaya çalış.

900 - 1000'e satabileceğini varsayarsak. 1500'e çok rahat RX580 alabilirsin. PSU'n ve işlemcin yetiyorsa alabileceğin en iyi kart bu.

Hocam aşağıda belirtiğim sistem özelliklerim darboğaz vs var mı şu anki haliyle, ve RX580 alsam darboğaz vs olur mu?

AMD'den memnunsan, sorun yaşamıyorsan ve bulabiliyosun ROG STRIX'ya da Gaming X RX serilerine bulaş.

AMD almam, problem yaşadım, canım sıkıldı ya da bir kere olsun NVIDIA deneyeyim diyorsan al benisi en iyi kart 1060 3GB hele hele rekabetci oyunlar oynuyorsan ki RDR2, Witcher 2, o bu şu bile benim işlemcim düşük olmasına rağmen iş görüyor zaten.

Ha bu arada NVIDIA da da yine ASUS Dual, ROG, Gaming X falan almaya çalış.

Anlıyotum hocam AMD'den giderim fakat RX580 alırsam herhangi uyumsuzluk olup darboğaz olur mu?

AMD'den memnunsan, sorun yaşamıyorsan ve bulabiliyosun ROG STRIX'ya da Gaming X RX serilerine bulaş.

AMD almam, problem yaşadım, canım sıkıldı ya da bir kere olsun NVIDIA deneyeyim diyorsan al benisi en iyi kart 1060 3GB hele hele rekabetci oyunlar oynuyorsan ki RDR2, Witcher 2, o bu şu bile benim işlemcim düşük olmasına rağmen iş görüyor zaten.

Ha bu arada NVIDIA da da yine ASUS Dual, ROG, Gaming X falan almaya çalış.

Peki hocam bir tartım yapacağım artık hangisi denk gelirse.

Hocam aşağıda belirtiğim sistem özelliklerim darboğaz vs var mı şu anki haliyle, ve RX580 alsam darboğaz vs olur mu?

Anlıyotum hocam AMD'den giderim fakat RX580 alırsam herhangi uyumsuzluk olup darboğaz olur mu?

İşlemci gerektiren oyunlarda biraz darboğaz yapacaktır. Onun dışında darboğaz olmaz.

Düzenleme : Burdan bakabilirsin darboğaza

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı