Çözüldü RX 5600 XT Sistem Yeşil ekran problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Arkadaşlar, tarayıcıda gezerken bir anda ekran yeşil oldu daha önce de oyunda yaşamıştım bunu çözümü var mı bunun?

Ekran kartı: ASUS RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 3600X.
PSU: Power Boost 80+ 650W (2 ay sonra değiştireceğim)
RAM: XPG 8x2.
Anakart: ASUS B450M Dragon.
Ekran kartı driver: WHQL 20.4.2.

Not: Bilgisayarım başka driver sürümlerinde çalışmıyor oyunlarda ekran gelip gidiyor yani driver değişikliği yapamayacağım.

Çözüm
Son yayınlanan sürümde yeşil ekran sorununun çözüldüğünü gördüğümü hatırlıyorum. Başka sürümde neden çalışmıyor acaba?
PSU değşitirirsen çok dikkatli seç Cooler Master MWE 230V 80+ V2 tier C ve düşük önceliğe düşmüş. Yüksek ripple varmış. Bizde satılanda 230V olan.. Full range olanı iyi diyorlar. Bizde yok. Haberin olsun.

Alırken konu aç bu söylediğimi yaz. Öneri verirler. Gerçekten iyi birşey alman lazım. Net olarak anlamak için.

Kart 5500XT değilse. Gelecekte kart almayı da düşünüyorsan AMD ekran kartında bu modelin altını canım çok istemese de gözüm pek tutmuyor. (Çünkü bu biraz pahalı ama en sağlamıda bunun 750W olanı)

Kart 5500XT değilse. Gelecekte kart almayı da düşünüyorsan AMD ekran kartında bu modelin altını canım çok istemese de gözüm pek tutmuyor.

Sorunlu biraz ama yaşadığım sorunlar NVIDIA kullanıcılarının da başına geldi.

Sorunlu biraz ama yaşadığım sorunlar NVIDIA kullanıcılarının da başına geldi.

Bizim 5700XT makinelerde hiçbir sorun yok. En fazla 5600XT'de şikayetler yoğunlaşıyor ötekileri çözüyoruz. O da herhalde 5600XT üst kartla alt kartın arasında biraz kaldığı için tam ayarlanamamış gibi duruyor güç profili mühendisliği.

Kart 5500XT değilse. Gelecekte kart almayı da düşünüyorsan AMD ekran kartında bu modelin altını canım çok istemese de gözüm pek tutmuyor. (Çünkü bu biraz pahalı ama en sağlamıda bunun 750W olanı)

Bütçem max 500 gelcekte yeni kart için değiştiririm.

Sahibini tanımam kendime ayırdıklarımdan listem var. (Napiyim lazım olursa diye seçip ayırıyorum🤭)

Tier A al bunu arkana bakma. (Son fiyat iste tabi eğer alırsan)
Bu benim ile alakalı 2.el bir şey asla almam her yıl PSU değiştirmeye tamamım ama 2.el olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı