RX 5600 XT siyah ekran sorunları hala var mı?

savasOZT

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Ben RX 5600 XT ekran kartlı bır sistem dusunuyorum ama pek emın olamadım ekran kartından yazılımsal sorun vardı AMD'nin ekran kartlarında, bu sorun hala var mı? RX 5600 XT alınır mı?

Daha geçen haftalarda açılmış konular.

Neyi açıklayayım anlamadım? 5600, 5700, vega hepsi kronik sorunlu ekran kartları 3 günde bir technopat da bile rutin siyah ekran konusu açılıyor reddit amd subredditlerine girin ilk sayfada bile garanti 2 tane siyah ekran ile ilgili yazı vardır, diğer forumlardaki ya da topluluklardakileri saymıyorum. Ayrıca evet kullanıyorum ve kullanan yakın arkadaşlarımda var ve sorun yaşıyorum. Tatmin etmediyse girip yazılım patch notlarındaki bilinen sorunlar kısmını inceleyin. Umarım "açıklayıcı" olmuştur.
Tamam bende zaten arkadaşa açıklamanız için böyle yazmıştım. Var diyerek bir yere varamazsınız.

Bende bu kartı almak istiyordum ama bir aylık araştırmam sonucunda stabil çalışmadığını öğrenip Galax 2060 aldım hocam. Çok sorun yaşayan var.

5600XT yerine soğutması iyi bir RTX 2060 almak daha mantıklı gibi. Arkadaş mesela Galax almış kendisi kartın peformansını anlatırsa konu sahibine yardımcı olmuş olur. Kart Full yükte kaç dereceyi görüyor memnun musun?

Ben 5700 XT kullanıyorum. Siyah ekran sorunu var evet. Güncellemler ile zaman gideceğine inanıyorum ama bu sorun her oyunda olmuyor. Ben Valorant'ta yaşıyorum bu sorunu sadece. Ve redditte amd ile Valorant'ın zaten bir uyumsuzluğu olduğu bilinen birşey. Bu aslında sadece AMD nin değil Riot Game'in de elinde. Zamanla düzelecek birşey. Bunun dışında CoD Warzone, Rainbow Six, GTA V gibi oyunlarda bir problem yaşamadım.

AMD kullanıcıların WHQL sürümü kullanmasını tavsiye ediyorum. AMD Beta sürümleri çok sorunlu. ikisini denedim renk olarak WHQL 2.4.2 sürümü Beta sürümünden daha canlı gösteriyor bunu GTA V'te fark ettim. ben önceden RX 5700XT satın alacaktım sürücü sorunlarında özellikle zayıf optimizasyondan dolayı vazgeçtim kesinlikle RTX 2070 Super yada RTX 2080 Super alacağım.

Geri
Yukarı