RX 5600 XT vs RTX 2060

Creiwu

Picopat
Forumda bugüne kadar birçok konu açılmış farkındayım fakat sorum biraz da ileriye yönelik ve güncel cevap gerektirdiği için sormak istedim.
Bu ay sonunda sistem alacağım fakat şuan RTX 2060 ile sistem toplayabilmem için bütçem bi miktar yetersiz kalıyor. Ucuz RTX 2060 modelleri olan Palit ve Inno3D markasının kartlarına baktım onların da stoğu ya bitmiş ya da diğer kartlarla aynı fiyata çıkmış.
Sorum ise şu, yaklaşık bir ay kadar daha bekleyip RTX 2060 almaya değer mi yoksa şuan 5600 XT ile bir sistem dizmeli miyim ?
AMD kartlarından driver sorunları yüzünden baya çekiniyorum.

Not: Bir ay sonra doların yükselebileceği ihtimali de var, bu o zaman bile RTX 2060 alamama nedenim olabilir.

Bu fiyata böyle bir kart alınır RTX2060 la neredeyse eş bir performansı var kesinlikle bunu alabilirsiniz.
Ya da benim kullandığım gibi bir RX5700 bulabilirseniz 3000TL'ye o da alınabilir onun da performansı RTX 2060S kadar.

Forumda bugüne kadar birçok konu açılmış farkındayım fakat sorum biraz da ileriye yönelik ve güncel cevap gerektirdiği için sormak istedim.
Bu ay sonunda sistem alacağım fakat şu an RTX 2060 ile sistem toplayabilmem için bütçem bir miktar yetersiz kalıyor. Ucuz RTX 2060 modelleri olan Palit ve INNO3D markasının kartlarına baktım onların da stoğu ya bitmiş ya da diğer kartlarla aynı fiyata çıkmış.
Sorum ise şu, yaklaşık bir ay kadar daha bekleyip RTX 2060 almaya değer mi yoksa şu an 5600 XT ile bir sistem dizmeli miyim?
AMD kartlarından Driver sorunları yüzünden bayağı çekiniyorum.

Not: Bir ay sonra doların yükselebileceği ihtimali de var, bu o zaman bile RTX 2060 alamama nedenim olabilir.

Beklemeye değer o kadar heyecanla PC alıp sorunlarla uğraşmaktan iyidir.

Siz para biriktiriyorsunuz. Heyecanla sistem topluyorsunuz. Oyundasınız, hop siyah ekran. Bence RTX 2060 birkaç FPS az verse bile (vermiyor, verdiğini düşünün) sadece NVIDIA olduğu için alınır.
Performanslarında ben hiçbir fark görmedim zaten kayda değer onlarca test izledim o hiç sorun değil.
O heyecanımın kırılması beni nasıl sinir eder düşünmek bile istemiyorum yüksek ihtimalle bekleyeceğim bu gidişle teşekkür ederim.

Performanslarında ben hiçbir fark görmedim zaten kayda değer onlarca test izledim o hiç sorun değil.
O heyecanımın kırılması beni nasıl sinir eder düşünmek bile istemiyorum yüksek ihtimalle bekleyeceğim bu gidişle teşekkür ederim.
Kızgın atmışsınız mesajıma. Ama mesajınız beni destekler yönde. Neden kızgın attınız?

Siyah ekran AMD tarafinda hala bir gercek ama bayagi azaldigi da bir gercek. DLSS 2 destekli oyunlar artarsa aradaki paraya deger ama butce yetmiyorsa 1660S almaktan daha mantikli RX 5600 XT almak. Bu arada yayin yapilacaksa da RTX almaya deger ya da rekabetci oyun oynuyorsaniz ve 200Hz monitöre sahipseniz yine 2060 almaya deger ama 1080P'de AAA oyun oynayacaksaniz RX 5600 XT bir tik daha guclu %1-2 civari. Siyah ekran ya da WattMan ile karsilasmaya dabilirsiniz ki artik az kisi kaldi. Hatta bayagi az. Karsilasirsaniz servise falan gonderir en kotusu 2060 alirsiniz iade edip. Ama yok ben ugrasamam diyorsaniz o zaman o sizin bileceginiz is. Tabii tekrar söyleyeyim bu sorunlarin s si bile olmayabilir kartinizda bu sans isi.

Geri
Yukarı