RX 5600XT ile mining yapılmalı mı?

OC UV ve fan eğrisi konusunda bilgim yok referans videoda kartı normal şekilde çalıştıracağı söyleniyordu.

Yabancı kaynaklarda güzelce anlatılıyor, isterseniz BIOS modlayıp çok daha verimli hale getirebilirsiniz ama Dual BIOS varsa risk aldığınıza değmez.
Fan eğrisini sıcaklığa göre yapmalısınız.

Arkadaşlar selamlar RX 5600XT sahibiyim ekran kartımla mining yapmak istiyorum şu anki aylık getirisi 866TL. Mining yaparsam ne gibi sorunlar olur bilgisayarımda.
Öncelikle kârınızı doğru hesaplayın. 5700 XT'yle bile şu anda 800 TL civarı kazanılabiliyor. Bu siteyi kullanabilirsiniz. İkincisi yedekte başka kartınız yoksa bu işe bulaşmayın, bizzat zamanında miningin ekran kartınızı öldürmeyeceğini söyledim (imzamdaki konu) fakat o zamanlar ekran kartı stoklarında bu kadar sıkıntı yoktu. Şimdi bir dikkatsizliğiniz sonucu kart elinizde kül olsa yerini doldurabileceğiniz bir kart alamazsınız, durduk yere mağdur olursunuz.

Bozulunca başka ekran kartı alabilecek maddi gücünüz varsa buyurun deneyin. Ama dediğim gibi şu anda hiç ama hiç sırası değil miningin. Ben bile yer yer durduruyorum zira hani bir gece dikkatsizliğime gelse, voltaj dengesizliği olsa, fanlarda bir sıkıntı çıksa sabaha kartı kül olarak bulurum. Yerini de stok yok diye dolduramayacağım için bu işe "tek kartla" başlayacak olanların başlamamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Elektrik faturanızı ödeyemezsiniz, çok kazandırmıyor vesaire saçmalıklarıyla değil de stok sorunu sebebiyle şimdilik uzak durun.

Öncelikle kârınızı doğru hesaplayın. 5700 XT'yle bile şu anda 800 TL civarı kazanılabiliyor. Bu siteyi kullanabilirsiniz. İkincisi yedekte başka kartınız yoksa bu işe bulaşmayın, bizzat zamanında miningin ekran kartınızı öldürmeyeceğini söyledim (imzamdaki konu) fakat o zamanlar ekran kartı stoklarında bu kadar sıkıntı yoktu. Şimdi bir dikkatsizliğiniz sonucu kart elinizde kül olsa yerini doldurabileceğiniz bir kart alamazsınız, durduk yere mağdur olursunuz.

Bozulunca başka ekran kartı alabilecek maddi gücünüz varsa buyurun deneyin. Ama dediğim gibi şu anda hiç ama hiç sırası değil miningin. Ben bile yer yer durduruyorum zira hani bir gece dikkatsizliğime gelse, voltaj dengesizliği olsa, fanlarda bir sıkıntı çıksa sabaha kartı kül olarak bulurum. Yerini de stok yok diye dolduramayacağım için bu işe "tek kartla" başlayacak olanların başlamamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Elektrik faturanızı ödeyemezsiniz, çok kazandırmıyor vesaire saçmalıklarıyla değil de stok sorunu sebebiyle şimdilik uzak durun.

Dediklerinizi okuduktan sonra açıkçası fikrim değişti. Havuz mantığıyla başka arkadaşlarım ile yapacaktık ama dediğiniz doğru.

Şu anda mining yapılmazsa ne zaman yapılacak? Mining kazandırıyor diye yapılıyor tek kartla kazanç getirmesinin sebebi de şu anda coinlerin değerinin yüksek olması zaten stok sorunu olmasının sebebi de bu. Şu anda tek kartla kazım yapmayan biri için başka bir zamanda mining yapmasının alemi yok çünkü coin fiyatları düşerse mining elektrik giderini bile karşılayamaz duruma gelir o zaman da 100 kartlı rigi olanlar bile satıyorlar sistemlerini zarar ettikleri için. O durumda da stoklar bollaşır her yer kart olur zaten. Uzun lafın kısası şu dönemde tek kart gelir getiriyor ve Eth 2.0 çıkarsa veya coinlerin değeri düşerse zaten mining yapmanın alemi kalmaz o yüzden yapacaksanız kâr veriyorken yapın.

Geri
Yukarı