RX 5600XT Pulse ekran kartı için ne yapılır?

Teşekkür ederim. Cevaplarınız için şimdi uygulayacağım. Yazdıklarınızı teşekkürler. Son olarak boşta 50 derece ekran kartı bu normal midir? Daha AIDA64 vs test yapmadım. Bulunduğum bölge sıcak Mersin/Tarsus. Teşekkürler.

Teşekkür ederim. Cevaplarınız için şimdi uygulayacağım. Yazdıklarınızı teşekkürler. Son olarak boşta 50 derece ekran kartı bu normal midir? Daha AIDA64 vs test yapmadım. Bulunduğum bölge sıcak Mersin/Tarsus. teşekkürler.

Bulunduğunuz bölgeye göre normal olarak kabul edilebilir. Evet normaldir.

Teşekkür ederim. Cevaplarınız için şimdi uygulayacağım. Yazdıklarınızı teşekkürler. Son olarak boşta 50 derece ekran kartı bu normal midir? Daha AIDA64 vs test yapmadım. Bulunduğum bölge sıcak Mersin/Tarsus. Teşekkürler.
Boşta 50 derece normal değil. Fakat Mhz değeri yüksek ise normal. MSI Afterburner programı ile şu bölümü atabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,5 KB · Görüntüleme: 32
@WaIter White Hava çok sıcaksa 50 derece boşta kabul edilebilir bir sıcaklık. Benim 3+1 fanlı Corsair 275R kasada bile Sapphire Pulse 5500 XT Temmuz sıcağında boşta 50 dereceyi görüyordu. Ama oyunlarda gördüğüm ortalama 65-70 dereceydi, o da Metro Exodus oynuyordum da 70'e vuruyordu.

@Mehmet Ali Tıkır Sapphire Pulse 5000 serisinde soğutması oldukça iyi ve fanları sessiz çalışıyor. Biraz oyun oynadıktan sonra sıcaklık değerlerine bakabilirsin. Sıcaklık değerleri aşırı yüksek değilse boştaki sıcaklığın sorun olacağını düşünmüyorum.

@WaIter White hava çok sıcaksa 50 derece boşta kabul edilebilir bir sıcaklık. Benim 3+1 fanlı Corsair 275R kasada bile Sapphire Pulse 5500 XT temmuz sıcağında boşta 50 dereceyi görüyordu. Ama oyunlarda gördüğüm ortalama 65-70 dereceydi, o da Metro Exodus oynuyordum da 70'e vuruyordu.

@Mehmet Ali Tıkır Sapphire Pulse 5000 serisinde soğutması oldukça iyi ve fanları sessiz çalışıyor. Biraz oyun oynadıktan sonra sıcaklık değerlerine bakabilirsin. Sıcaklık değerleri aşırı yüksek değilse boştaki sıcaklığın sorun olacağını düşünmüyorum.

AIDA64'de bir test yapmayı düşünüyorum. Sonucları buradan paylaşacağım. Bir sorun var mı diye. Teşekkürler.
Hocam fan sanırım hiç çalışmıyor. Bulunduğunuz bölgeye göre normal sıcaklıklar. 10 dakika FurMark testinde 80 dereceyi geçmezse sıcaklıklar gayet normal.

AIDA mı yapayım FurMark mı bir tane daha vardı o mu? Bu testlere yeni yeni aşina oluyorum. Kardeşime bıraktığım bilgisayarda 1070 vardı. Test bile yapmamıştım. Yavaş yavaş öğreniyorum. Teşekkürler.

@Mehmet Ali Tıkır benim Sapphire Pulse 5500 XT yaklaşık 57-58 dereceden sonra fanları çalıştırmaya başlıyor, belki 5600 XT için de aynıdır. Ayrıca değerleri buradan da takip edebilirsin. Sağ taraftaki "Ölçümler katmanı" kısmını açarsan verileri ekrana verir.

Screenshot_3.png

@Mehmet Ali Tıkır benim Sapphire Pulse 5500 XT yaklaşık 57-58 dereceden sonra fanları çalıştırmaya başlıyor, belki 5600 XT için de aynıdır. Ayrıca değerleri buradan da takip edebilirsin. Sağ taraftaki "ölçümler katmanı" kısmını açarsan verileri ekrana verir.

Eki Görüntüle 658183

Anladım. Teşekkürler.
10 dakikalık AIDA64 sounucunda bu değeleri verdi. Yorumunuz nedir? Teşekkürler.
Yapılması gereken bir şey var ise şimdiden yapayım. Bir de ekran kartı için AIDA64 benzeri bir program var mıdır? Teşekkürler.
Anladım. Teşekkürler.
10 dakikalık AIDA64 sounucunda bu değeleri verdi. Yorumunuz nedir? Teşekkürler.
Yapılması gereken bir şey var ise şimdiden yapayım. Bir de ekran kartı için AIDA64 benzeri bir program var mıdır? Teşekkürler.

Ek olarak şu an boşta 45-55 arası oynuyor.

Dosya Ekleri

• Adsızxxx.png
    Adsızxxx.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı