RX 5600XT sistemde görüntü gelip gidiyor

Rebelkos

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: MSI B550 GAMING Plus.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 5600XT.
RAM: G.Skill 8x2 3600 MHz.
SSD: Kingston A2000 500 GB m.2.
Kasa&PSU: Gamepower Horizon mesh 550W 80+

Sistemi düzgünce hatasız.
Topladım, görüntü geldi 1 dakika sonra gitti monitör'de Power saving yazısı geldi. Kasa çalışıyor bu esnada bir sıkıntı yok. PSU'da ilginç bir şey oldu açma kapama anahtarını bir kere kullanabildim, sonrasında anahtardan kapatamadım kapatiyorum geri atıyor.
650W 80+ PSU ile denedim yine aynı hata, başka monitör'de denedim yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer pcyi kurarken statik elektriğe dikkat etmediysen böyle olabilir.

PSU'nun kablosunu çıkar bi 10 saniye bekle.
sonra 20 saniye boyunca aralıksız power tuşuna tıkla.
kabloyu geri tak 5-6 saniye bekle PC'yi çalıştır.
Anakart: MSI B550 GAMING Plus.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 5600XT.
RAM: G.Skill 8x2 3600 MHz.
SSD: Kingston A2000 500 GB m.2.
Kasa&PSU: Gamepower Horizon mesh 550W 80+

Sistemi düzgünce hatasız.
Topladım, görüntü geldi 1 dakika sonra gitti monitör'de Power saving yazısı geldi. Kasa çalışıyor bu esnada bir sıkıntı yok. PSU'da ilginç bir şey oldu açma kapama anahtarını bir kere kullanabildim, sonrasında anahtardan kapatamadım kapatiyorum geri atıyor.
650W 80+ PSU ile denedim yine aynı hata, başka monitör'de denedim yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemdeki tüm kablo bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin misiniz? RAM Dual Channel mı? Herşey olması gerektiği gibi kuruldu mu?

Denediginiz 650W olan PSU nedir?
Frisby

Frisby Venom FC-9270G Kasanin Modeli İçindeki Psu' Frisby'nin 650w​

Urun kalitesiz ve ilk supheli PSU.
650w PSU ile denedim yine aynı sorun.
Sistemdeki tüm kablo bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin misiniz? RAM Dual Channel mı? Herşey olması gerektiği gibi kuruldu mu?
Bios ekranında okumadigi hiçbir bileşen yok ram, işlemci,M2 ekran kartı hepsini okuyor.
Ankart üzerinde ki debug ledlerinden Boot ledi yanıyordu Psu'yu denerken harddiskte denedim içinde Windows kurulu yine aynı problem oldu.Ram'leri doğru taktım Anakart üzerinde şeması var ona göre taktım.Butun Kablo bağlantılarını doğru şekilde yapıldı.
Ramler Sual Channel.

Dediğin şekilde yapıcam, statik elektrikten mi monitör'de görüntü gidiyor.

Son düzenleme:
Bu model de dandik bir ürün muhtemelen besleyemedi kartı. PSU değiştirin kaliteli bir model al

Bu model de dandik bir ürün muhtemelen besleyemedi kartı. PSU değiştirin kaliteli bir model alın.
Kesin mi ? Hazır Sistem PC Satan Bütün sitelere baktım benim sistemin aynısını 550w 650w arası Psu'larla satıyorlar.Bence Beslemeyle Alakalı Bir Problem Yok.
Sorunun Videosu
Kesin mi ? Hazır Sistem PC Satan Bütün sitelere baktım benim sistemin aynısını 550w 650w arası Psu'larla satıyorlar.Bence Beslemeyle Alakalı Bir Problem Yok.
Sorunun Videosu
Anakart üzerindeki debug ledlerinden Boot ledi yanıyor M2 içinde Windows Kurulu Değil.
Eğer PC'yi kurarken statik elektriğe dikkat etmediysen böyle olabilir.

PSU'nun kablosunu çıkar bir 10 saniye bekle.
Sonra 20 saniye boyunca aralıksız Power tuşuna tıkla.
Kabloyu geri tak 5-6 saniye bekle PC'yi çalıştır.

Denedim sonuç yine aynı.

Kesin mi? Hazır sistem PC satan bütün sitelere baktım benim sistemin aynısını 550W 650W arası PSU'larla satıyorlar. Bence beslemeyle alakalı bir problem yok.
Sorunun videosu.

Anakart üzerindeki Debug ledlerinden Boot LED'i yanıyor M.2 içinde Windows kurulu değil.

Yokmu aynı problemi yaşayıp çözen ya da çözmesini bilen 3 gündür denemediğim yöntem kalmadı.
M.

Kesin mi? Hazır sistem PC satan bütün sitelere baktım benim sistemin aynısını 550W 650W arası PSU'larla satıyorlar. Bence beslemeyle alakalı bir problem yok.
Sorunun videosu.

Anakart üzerindeki Debug ledlerinden Boot LED'i yanıyor M.2 içinde Windows kurulu değil.

Denedim sonuç yine aynı.

Yokmu aynı problemi yaşayıp çözen ya da çözmesini bilen 3 gündür denemediğim yöntem kalmadı.

Monitörde görüntü gittikten sonra USB girişli mouse ve klavye de ışıkları gidiyor güç gelmiyor.

Son düzenleme:
Bence sen sistemi tamamen söküp yeniden kur, çoğu zaman olayı çözer. Herşeyi doğru yaptığından kesinlikle emin ol. Ve kesinlikle başka bir monitörde yada televizyonda denemelisin. Benzer bir sorun yaşamıştım 1 hafta bilgisayarı düzeltmeye uğraştım tek yapmam gereken başka bir monitörde denemekmiş. Ayrıca farklı bir HDMI kablosu dene, ve HDMI kablosunu ekran kartına taktığından emin ol.

Bunlarda olmazsa evinde başka çalışan bir kasa sistem varsa bileşenlerini tek tek ona takarak hangisinde sorun olduğunu bulmaya çalış

Bence sen sistemi tamamen söküp yeniden kur, çoğu zaman olayı çözer. Her şeyi doğru yaptığından kesinlikle emin ol. Ve kesinlikle başka bir monitörde ya da televizyonda denemelisin. Benzer bir sorun yaşamıştım 1 hafta bilgisayarı düzeltmeye uğraştım tek yapmam gereken başka bir monitörde denemekmiş. Ayrıca farklı bir HDMI kablosu dene, ve HDMI kablosunu ekran kartına taktığından emin ol.

Bunlarda olmazsa evinde başka çalışan bir kasa sistem varsa bileşenlerini tek tek ona takarak hangisinde sorun olduğunu bulmaya çalış.

Bence sen sistemi tamamen söküp yeniden kur, çoğu zaman olayı çözer. Her şeyi doğru yaptığından kesinlikle emin ol. Ve kesinlikle başka bir monitörde ya da televizyonda denemelisin. Benzer bir sorun yaşamıştım 1 hafta bilgisayarı düzeltmeye uğraştım tek yapmam gereken başka bir monitörde denemekmiş. Ayrıca farklı bir HDMI kablosu dene, ve HDMI kablosunu ekran kartına taktığından emin ol.

Bunlarda olmazsa evinde başka çalışan bir kasa sistem varsa bileşenlerini tek tek ona takarak hangisinde sorun olduğunu bulmaya çalış.

Sistemi 3 kere baştan kurdum. İlk defa PC toplamıyorum acemi degilim, 2 monitör'de 1 Televizyon'da denedim sonuç aynı 2 farklı kabloyla denedim kablolar monitörler normalde çalışıyor bir sıkıntı yok ama bende sonuç hala ayni.

Geri
Yukarı