RX 570 Arka plakasını çıkarmak

benkimimbilmem

Hectopat
Şu anki ekran kartım 1050 Ti fakat yakın zamanda RX 570 almayı düşünüyorum. Ama şöyle bir problem var. 1050 Ti ekran kartının arka plakası yok ve bu arka plakası olmadan bile benim işlemci soğutucumun çentiği ekran kartının lehimlerine yakın ve RX 570 alırsam büyük ihtimalle değecek bir birine. Bu sorun oluşturur diye düşünüyorum bu yüzden arka plakasını çıkarırım diye düşünmüştüm. Ne yapmamı önerirsiniz ? Arka plakasını çıkarmam bir sıkıntıya yol açar mi ?

Şu anki ekran kartım 1050 Ti fakat yakın zamanda RX 570 almayı düşünüyorum. Ama şöyle bir problem var. 1050 Ti ekran kartının arka plakası yok ve bu arka plakası olmadan bile benim işlemci soğutucumun çentiği ekran kartının lehimlerine yakın ve RX 570 alırsam büyük ihtimalle değecek bir birine. Bu sorun oluşturur diye düşünüyorum bu yüzden arka plakasını çıkarırım diye düşünmüştüm. Ne yapmamı önerirsiniz ? Arka plakasını çıkarmam bir sıkıntıya yol açar mi ?
Arka plakayı çıkarırsanız soğutucunun ekran kartına değen kısmı elektrik geçiriyorsa kısa devre yapıp bozma ihtimali yüksek.

Nasıl bir işlemci soğutucusu kullanıyorsun öyle ekran kartına deyecek kadar büyük. Soğutucunun yönünü değiştir olmadı.
1548125415245.png

1548125448894.png

Genede kurtarmıyorsa çok pahalı birşey değilse soğutucunu değiştir en az 1000 TL'lik bir parçayı riske atma.

Nasıl bir işlemci soğutucusu kullanıyorsun öyle ekran kartına deyecek kadar büyük. Soğutucunun yönünü değiştir olmadı.
Eki Görüntüle 362038
Eki Görüntüle 362039
Genede kurtarmıyorsa çok pahalı birşey değilse soğutucunu değiştir en az 1000 TL'lik bir parçayı riske atma.
Soğutucu çok büyük değil ve soğutucunun kendisi değmiyor montaj yaparken kullanılan çentikler yakın oluyor ekran kartına. Anakartım küçük bir anakart o da etki ediyor galiba öncelikli olarak anakart ve işlemcimi satıp x58 anakart ve işlemci alacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı