RX 570 Call of Duty Warzone FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

xyztehlike

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, CoD Warzone oyununu indirdim. Sürekli takılmalar ve droplar oluyor. Sebebini araştırdığımda 8 GB RAM'in yetersiz dediklerini gördüm fakat 8 GB RAM ile de çok iyi oynayabilenler var. Sistem bilgisine girdiğimde kullanılabilir RAM miktarımın 5 GB olduğunu gördüm. Bunun sebebi nedir? Bu miktarı nasıl arttırabilirm?

Sistemim şu şekilde:
i5 3570
RX 570 ekran kartı
8 GB (4 X 2) 1333MHz RAM

Dosya Ekleri

• fiziksel bellek.PNG
    fiziksel bellek.PNG
    1,9 KB · Görüntüleme: 182
Bunu denemiştim sonuç değişmedi. Ekran kartımın VRAM'i yeterli (4 GB) benim sorunumun bu olduğunu sanmıyorum. Teşekkürler cevap için.

Hocam nasıl normal? Sistemin boşta 2 GB RAM'i yemesi normal mi cidden? Sadece 2 GB RAM ile Windows 10 çalıştıran sistemler var.

Şöyle deyim hocam bende boşta 4 GB kullanıyor. Sadece Google ve Spotify açık oda tek sekme şu an.

Dosya Ekleri

• 12412.PNG
    12412.PNG
    1,6 KB · Görüntüleme: 39
Bunu denemiştim sonuç değişmedi. Ekran kartımın vRam'i yeterli (4gb) benim sorunumun bu olduğunu sanmıyorum. Teşekkürler cevap için.

Hocam nasıl normal? Sistemin boşta 2gb rami yemesi normal mi cidden? Sadece 2gb ram ile windows 10 çalıştıran sistemler var.
Evet normal, sisteminde ne kadar RAM varsa Windows bir o kadar fazla RAM kullanır. 16GB RAM'im var ve boşta 4.5GB bellek tüketiyor Windows 10. Açıkçası sorununuzun RAM olduğuna eminim, Warzone çok RAM tüketen bir oyun. Yapabilirseniz 16GB'a yükseltin derim hem Warzone'da hem de diğer oyunlarda rahata erersiniz.

Bu oyun çok değişik ya. Masaüstünde GTX 960, İ5 6402P ve 8 GB RAM kullanıyorum ve oyunu her salise drop yiyerek oynuyorum. Fakat internet kafede GTX 950 ve 8 GB RAM ile dropsuz oynayabiliyorum. Yani kimse çözememiş bunu.

12 GB RAM iş görür mü acaba? 1333MHz RAM için çok fazla yatırım yapmak istemiyorum :)

Öncelikle 8 GB ramınız var ama 5.5 GB kullanılıyor oyunda bir miktar RAM kullanır.
Minimum RAM'de senin kullanılabilir ramının 8 GB olması lazım.
Sanal RAM bir işe yaramaz sadece bellek fazlalığı gözükür FPS veya takılmaya zerre katkısı yoktur.

Öncelikle boştayken Windows'un 2 GB RAM kullanması normal. 2 GB RAM ile Windows'u çalıştıranlar olabilir, Windows kendisinin ne kadar RAM kullanacağını sistemin RAM miktarına bakarak belirliyor. 2 GB RAM'li bir sistemde 2 GB RAM kullanmaz.

Kullanılabilir RAM miktarı o anda ne kadar RAM kullanılıyorsa, onun toplam RAM'den çıkarılmasıdır. Sizde endişe edilecek bir şey yok.

Sen oyuna girdiğinde Windows kendi RAM kullanımını çok büyük oranda azaltıyor, kısacası bir alakası yok bunun kullanılabilir RAM miktarıyla. Sen oyuna girince RAM'inden tam anlamıyla yararlanıyorsun.

12gb ram iş görür mü acaba? 1333mhz ram için çok fazla yatırım yapmak istemiyorum :)
önemli olan ram boyutu değil MHZ hızı ve CL değeridir ama size tavsiyem 2666 ya da 2400 MHZ ram satın alın ben 2666 dan 3200 e geçince 10 15 FPS gibi farklar gördüm ve cidden bunlar büyük farklar tabi oyundan oyuna değişiyor mesela CS de 180 FPS den 220 FPS civarına çıktım eğer 2400 MHZ ram alırsan 25 FPS yerine 30 35 alırsın

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki gibi mi oluyor?
Aynısı oluyor tabi videodaki kadar yoğun değil bir tık daha az.
Öncelikle 8 GB ramınız var ama 5.5 GB kullanılıyor oyunda bir miktar RAM kullanır.
Minimum RAM'de senin kullanılabilir ramının 8 GB olması lazım.
Sanal RAM bir işe yaramaz sadece bellek fazlalığı gözükür FPS veya takılmaya zerre katkısı yoktur.
Aynen sanal belleğin katkısı olmadı hatta flash bellek ile readyboost bile yaptım sorun aynı.
önemli olan ram boyutu değil MHZ hızı ve CL değeridir ama size tavsiyem 2666 ya da 2400 MHZ ram satın alın ben 2666 dan 3200 e geçince 10 15 FPS gibi farklar gördüm ve cidden bunlar büyük farklar tabi oyundan oyuna değişiyor mesela CS de 180 FPS den 220 FPS civarına çıktım eğer 2400 MHZ ram alırsan 25 FPS yerine 30 35 alırsın
100+ fps alıyorum zaten oyundan. Sorun takılma olması. Bu da boyut ile alakalı büyük ihtimal.

Sonuç olarak rami yükseltme kararı aldım fakat bu bilgisayar eski nesil ve çok fazla yatırım yapmak istemiyorum. 4+4 takılı şu an, +4 daha taksam verim alır mıyım sizce? Cevaplar için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı