RX 570 formattan sonra FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: MSI B450M-A PRO Max.
Ekran kartı: MSI RX 570 4 GB OC.
İşlemci: Ryzen 3 1200 OC ile 3.8GHz.
RAM: 8+8 16 GB OC ile 3000 MHz.
Depolama: 480GB SSD.

Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. 3 aydır format atmıyordum PC'ye hazır 1TB oyun için harddisk almışken bu bahane ile format atayım dedim. Bugüne kadar bir şikayetim yoktu fakat formattan sonra Steam indirip Far Cry 3'ü indirdim bitirememiştim çünkü. Ultra grafikte 40-55 arası FPS veriyor ve bariz kastığını hissediyorum. Yani nasıl anlatsam bilmiyorum ama Cyberpunk 2077'de bile Medium'da 40-50 FPS veriyordu önceden. Şimdi Far Cry 3'de 40-55 arası vermesi tuaf geliyor biraz. Aynı şekilde GTA4'de Ultra ayarlarda 40-50 FPS veriyor. Bu Microsoft'un DirectX gibi yazılımları var Visual gibi genelde oyunlar için bulunması gerekiyor. Bunların tamamı indirilmedi sanırım bundan yapabilir mi?

Not: Chipset, ekran kartı, BIOS vb bütün güncellemeler kurulu eksik hiçbir driver vb güncelleme yok.

Windows Update'leri yapın sorun düzelmez ise DDU ile sürücünüzü kaldırıp bir önceki sürüme geçin belki sürücü kaynaklı bir sorundur.

Windows Update'leri yapın sorun düzelmez ise DDU ile sürücünüzü kaldırıp bir önceki sürüme geçin belki sürücü kaynaklı bir sorundur.

Hwql sürüm kullanıyorum. Bir önceki sürüme geçersem mavi ekranlardan kasayı parçalarım hocam. Zaten formattan önce de aynı sürümü kullanıyordum alakası olduğunu düşünmüyorum onunla.

Geri
Yukarı