RX 570 GTA 5 FPS düşmesi

Zorro909

Hectopat
Merhaba.
1 hafta önce GTA 5 aldım 2 gün önceye kadar sorunsuz oynuyordum fakat 2 sorun çıktı. Very High ayarlarda oynuyorum V-Sync açık 60 FPS'ye sabit ama bazı yerlerde 59'a düşüyor. İlk indirdiğimde yoktu 2 gündür var, normal mi?
Bir sorunum daha var. Animasyon sahnelerinden sonra FPS 49-60 arası değişiyor ve ekran kartı MHzsi düşüyor bu sorun 4-5 saniye sürüyor o anda kasma oluyor sonra düzeliyor. Sıcaklık sorunum yok. İşlemci Max 55, ekran kartı Max 58 derece. Oyun orijinal.
RX 570 8 GB.
Ryzen 3 3100.
GeIL 8 GB 3000MHz.
Kingston A400 480 GB.
Sharkoon shp 650W.
ASUS B450M-K

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon ayarlarında-Performans-Ayarlanıyor-Manuel sağda güç limiti olması gerek onu +30 yapar mısın? muhtemelen çekebileceği kadar güç çekemiyor. Bir de bazı yerlerde işlemci darboğazı da olabilir. Çim Kalitesini de orta falan yap o çok etki ediyor. Tesseletion da aynı şekilde onu yüksek yapma.

Radeon ayarlarında-performans-ayarlanıyor-manuel sağda güç limiti olması gerek onu +30 yapar mısın? Muhtemelen çekebileceği kadar güç çekemiyor. Bir de bazı yerlerde işlemci darboğazı da olabilir. Çim kalitesini de orta falan yap o çok etki ediyor. Tesseletion da aynı şekilde onu yüksek yapma.

V-Sync açtığım için darboğaz yapma ihtimali var mı? Çünkü ekran kartı kullanımı çok düşüktü %55 civarı.

V-Sync açtığım için darboğaz yapma ihtimali var mı? Çünkü ekran kartı kullanımı çok düşüktü %55 civarı.
Evet o muhtemelen,V-sync genel olarak zaten giriş gecikmesi ve drop getirtiyor çok eski bir teklonoji eğer FPS'i sabitlemek istiyorsanız radeon ayarlarından yapın. Oyun-Genel-Tüm Grafikler-Radeon Chill'i açıp min-max 60fps yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı