RX 570 için 1440p vs 1080p monitör

1440p alman oyunu 1440p oynayacağın anlamına gelmez. 1080p oynarsın görüntüde çok fark olmaz. 1080p ekranımızda 720p, 480p film izliyoruz onun gibi düşün. İlerideki yılları düşünmek açısından 1440p tavsiye ederim. Film izlerken de iyi olur.

1440p alman oyunu 1440p oynayacağın anlamına gelmez. 1080p oynarsın görüntüde çok fark olmaz. 1080p ekranımızda 720p, 480p film izliyoruz onun gibi düşün. İlerideki yılları düşünmek açısından 1440p tavsiye ederim. Film izlerken de iyi olur.
2K monitörde FHD izlemek native FHD monitörde FHD izlemekten daha kötü görüntü verir. Ölçeklendirme olarak daha kötü olacağından gereksiz olur.

Zaten bayağı eski konu.

Merhaba, benim de bir laptopum var. Işlemcisi Ryzen7 5800H ve ekran kartı RTX3060 Max-P. Bu şartlarda 2K bir monitör tercih edebilir miyim?

Hocam 2K monitör alır adam kullanır. Yorumlar ne kadar saçmalıklarla dolu... 2K alır 1080p/720p oyun oynar. İleride daha iyi bir kart alır 2K da oynar bu kadar.
Acer ED270UP 27" 1 ms WQHD Curved Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Tavsiye ederim şahsi 2. monitörümdür kendisi.

Çok boş konuşan var biliyor ayaklarına yatıpda hiçbir şey bilmeyen sadece konuşmak için konuşanlar var (gerçekten bilenlere lafım yok) nerede çokluk orada b...luk boşuna dememişler bir konu açtım buraya açtığıma açacağıma pişman oldum o hesap oldu bir şey sormaya sorduğuna pişman eder bunlar insanı.

Çok boş konuşan var biliyor ayaklarına yatıpda hiçbir şey bilmeyen sadece konuşmak için konuşanlar var (gerçekten bilenlere lafım yok) nerede çokluk orada b...luk boşuna dememişler bir konu açtım buraya açtığıma açacağıma pişman oldum o hesap oldu bir şey sormaya sorduğuna pişman eder bunlar insanı.
Hocam git uygun fiyatlı tanıdık marka 1440p165/144Hz monitör al. Veya 2. el bakıp daha uyguna bul. Gerek yok atraksiyona şahsen ben 1660 kullanıyorum 1440p ve 4k monitöre sahibim. Ama hiçbir oyunu 4k da oynayamıyorum.

Geri
Yukarı