RX 570 için 400W PSU yeterli mi ?

İşlemci, ekran kartını tam olarak besleyemediğinden dolayı ekran kartından aldığınız verim düşüyor. 100 FPS almanız gerekirken 60 FPS alıyorsunuz mesela. Birçok darboğaz çeşidi mevcut. RAM Darboğazı, Disk darboğazı veya PSU darboğazı gibi.

Darboğaz nedir?

bu işlemci beni 1 2 sene idare edebilir mi
Oynadığınız oyunlara bağlı bir durum.

İşlemci, ekran kartını tam olarak besleyemediğinden dolayı ekran kartından aldığınız verim düşüyor. 100 FPS almanız gerekirken 60 FPS alıyorsunuz mesela. Birçok darboğaz çeşidi mevcut. RAM Darboğazı, Disk darboğazı veya PSU darboğazı gibi.

Darboğaz nedir?

Oynadığınız oyunlara bağlı bir durum.
Peki ilerde işlemciyi değiştiremeyeceğimi varsayarsak RX560 mı daha iyi dar boğaz yapan RX570 mi

Merhaba. Ekran kartın hayırlı olsun. Seninle aynı durumdaydım. 400W kaliteli olmayan bir psuya sahiptim ve RX570 almıştım. Kendi psumu satıp üzerine para ekleyip FSP 500W psu aldım. Gayette memnunum. Linkini bırakıyorum. İyi günler.

Edit: Bütçe sıkıntın yoksa RX570 modelinde Pulse yerine Nitro+ modelini tercih etmeni öneririm. Çok güzel soğutma bloğu var.
Ve yine bütçen varsa benim attığım psu yerine arkadaşların attığı Hyper modelini almanı tavsiye ederim. Fakat bu attığın kartta gayet yeterli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı