RX 570 için FM2+ işlemci önerisi

ZennsMi

Hectopat
Dostlar 1 hafta sonra RX 570 almayı düşünüyorum. Şu anki işlemcim AMD A8 7650K ve darboğaz yapma ihtimaline karşı işlemci almaya karar verdim. Dostlar, FM2+ sokete ne işlemci alınır sizce? (AMD X4 860K almayı düşünüyorum.)

AM2+ olmasın o dediğiniz. Değilmiş bir bakayım. Anakarta göre işlemci desteği değişir. Anakartınızı yazın.
İki işlemci de hemen hemen aynı güçte almana gerek yok X4 860K'yı.

Son düzenleme:
Bulabilirseniz X4 880K, eğer bulamazsanız X4 860K alabilirsiniz. Bu anakart türünün desteklediği en iyi işlemciler bunlar diye biliyorum. Ayrıca işlemci soğutucusu alıp OC yaparsanız darboğaz oranını düşürebilirsiniz. İkinci sistemimde bende X4 860K ve RX 560 ekran kartını kullanıyorum. Bu işlemci için sınır olarak RX 560 ekran kartı olur. RX 570 ile darboğaz olacaktır. İşlemciye OC yaparsanız bu darboğaz oranını bir miktar düşürebilirsiniz ama darboğazı önleyemez maalesef.

Şahsen FM2+ soket yapısını bilmiyorum, AM3+ işlemcilere yönledireceğim sizi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bulabilirseniz X4 880K, eğer bulamazsanız X4 860K alabilirsiniz. Bu anakart türünün desteklediği en iyi işlemciler bunlar diye biliyorum. Ayrıca işlemci soğutucusu alıp OC yaparsanız darboğaz oranını düşürebilirsiniz. İkinci sistemimde bende X4 860K ve RX 560 ekran kartını kullanıyorum. Bu işlemci için sınır olarak RX 560 ekran kartı olur. RX 570 ile darboğaz olacaktır. İşlemciye OC yaparsanız bu darboğaz oranını bir miktar düşürebilirsiniz ama darboğazı önleyemez maalesef.

AMD A8 7650K işlemcime fan aldım ve 4.4 GHz OC yaptım GTX 1050 Ti ile denedim ve işlemci kullanımı %80'de ekran kartını tam besliyor RX 570'de darboğaz olacaktır fakat ekran kartında %80 %70'lik verim alabilme imkanım var mı sence?

AMD A8 7650K işlemcime fan aldım ve 4.4 GHz OC yaptım GTX 1050 Ti ile denedim ve işlemci kullanımı %80'de ekran kartını tam besliyor RX 570'de darboğaz olacaktır fakat ekran kartında %80 %70'lik verim alabilme imkanım var mı sence?
Darboğaz oranını kestirmek zor olur. RX 560 ekran kartını X4 860K işlemci zar zor besliyor hemen hemen sizin attığınız değerler gibi. Bende 4.5 GHz OC yaptım işlemciye. Darboğaz yüzünden özellikle işlemciye yüklenen online oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben bu sıkıntıyı X4 860K ve RX 560 sistemimde yaşıyorum. Ama ileriye dönük ekran kartı olur. İleride sisteme güncelleme yapacağınız zaman işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı