RX 570 işlemci önerisi

Belki 2070S ile bir tık dar boğaz söz konusu olabilir ama RX5700 ile kullanılırsa 0 darboğaz olur.
Bu nasıl bir yorumdur anlamış değilim. Herkesin 4.2'ye çıkaracak güçte anakartı var mı? Hadi anakart var diyelim, 4.2'yi soğutacak soğutucusu var mı? Adam stok fan kullanıyor büyük ihtimalle sen 4.2 diyorsun 😁

Hocam bu ütopik bir örnekti ama mesela RX 5700 için bu örnek verilebilir. Ve 4.2 GHz'ye de gerek kalmaz.

Hocam bakabilirsiniz 2070S ile testi var 4.2 GHz'de.

Burada 4 Ghz'lik 1600 AF BF V'te daha 5600XT ayarı RTX 2060'ı besleyemiyor, 2070S ile nasıl başa çıkacak ki? O kartı verimli kullanabilmek için minimum R5 3500X/9600KF tarzı işlemciler gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 2:55 (2060 Super'e darboğaz yapıyor).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum daha fazla tartışmayacağım, az önce bunu dedin;

Şimdi de 1600 AF konusunda diretiyorsun. Mesajların tutarsız. Lütfen daha fazla alıntı yapma mesajlarımdan konu kirlendi çünkü. Bu arada, RX 5700 ile RTX 2070 denk GPU'lar.

Sakin ol dostum bilgilerin beni aydınlattı teşekkürler.

1600 AF dediğiniz işlemciye 1660 Ti'dan yüksek bir kart takılmamalı bence. Maalesef sandığınız kadar güçlü bir CPU değil. 3600'ün bile 5700 XT'i yer yer besleyemediği durumlar oluyor. Yani 1600 hiç gitmez. Daha güçlü işlemci kullanmanız gerekiyor.

1600 AF 2060/5600 XT besler diyen donanımdan anlamıyordur. İşlemciyi bu kadar yüceltmenize gerek yok arkadaşlar. Arkadaşların söylediği gibi 1600 AF için 1660 Super/Ti dan fazlası takılmamalı.

Normalde bu kişileri "Yanlış Bilgilendirme" den rapor ederdim ancak Modların çoğu AMD'ci olduğu için işlem yapmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı