RX 570 işlemci önerisi

1600 AF, 2600 mimarisi ile yeniden üretilmiş bir 1600'dür. Yani ne hem 1. hem de 2. nesil.

Şunu demeye çalışıyorum. 1600 AF'yi önermek hiç de şaka gibi değil eğer kalan bütçeyi ekran kartına yatıracaksa çok da mantıklı. Biraz OC ile RX 5700 XT'yi bile besleyecek bir işlemciden bahsediyoruz burada.

Şunu demeye çalışıyorum. 1600 AF'yi önermek hiç de şaka gibi değil eğer kalan bütçeyi ekran kartına yatıracaksa çok da mantıklı. Biraz OC ile RX 5700 XT'yi bile besleyecek bir işlemciden bahsediyoruz burada.
Konuyu nasıl okudunuz bilmiyorum ama arkadaşın ekran kartı var, alınmayacak bir ekran kartı için tasarruf mu yapalım yani 😁

İlerde 5600'e upgrade edeceğim diyor, siz de ileriye dönük işlemci önereceğinize 1600 AF öneriyorsunuz. Bu fiyata orta segment kralı 3600 alınabiliyor. İleriye dönüklüğü ve güncelliği göz önünde bulundurunca 1600 AF önerisi büyük bir saçmalık.

OC ile bırakın 5700XT'yi 5600XT'yi bile önceki mesajımda belirttiğim tip oyunlarda 1080p'de besleyemez o işlemci, zaten OC da OC değil açıkçası Ryzenler'de, bir K serisi Intel'i tutmuyor bu konuda.
Ama kullanıcının 1440p monitörü vardır, ultra grafikleri sonuna kadar dayasın o zaman darboğaz yapmadan kullanılabilir elbette.

OC ile bırakın 5700XT'yi 5600XT'yi bile önceki mesajımda belirttiğim tip oyunlarda 1080P'de besleyemez o işlemci, zaten OC'da OC değil açıkçası Ryzen'ler'de, bir k serisi Intel'i tutmuyor bu konuda.
Ama kullanıcının 1440P monitörü vardır, Ultra grafikleri sonuna kadar dayasın o zaman darboğaz yapmadan kullanılabilir elbette.

Hocam bakabilirsiniz 2070S ile testi var 4.2 GHz'de.

Geri
Yukarı