RX 570 ile H310M-K sistem açılmıyor

paxh123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 senedir aşağıdaki sisteme sahibim. Ama son 1 senedir yaşadığım sorunlardan dolayı bütün zevkim mahvoldu.

Intel i3-8100
MSI RX570 4 GB
Crucial Ballistix Sport 8 GB 2666MHz
ASUS H310M-K

Geçen sene karantinanın başında her zamanki gibi oyunumu oynadım ve bilgisayarımın tozlandığını düşünerek detaylı temizlik yaptım. Daha sonra geri topladığımda bilgisayarımın açılmadığını gördüm. 1 uzun 3 kısa bip sesi hata kodu veriyordu. Ekran kartımı garantiye yolladım, tamir ettiklerini söyleyip geri gönderdiler. Taktım ve çalışmadı. Daha sonra biraz zaman geçti bu süre boyunca işlemcim üzerinden görüntü aldım. Arada bir ekran kartımı deniyordum ve kafasına göre çalışıp çalışmıyordu. Tekrar garantiye gönderdim, testlerden başarıyla geçtiğini söyleyip geri gönderdiler. Daha sonra özel olarak mail attım ve bana "Siz gönderin, ben özel olarak ilgileneceğim." dedi. Üçüncü kez gönderdiğimde orada çalışan arkadaş bana ekran kartımın çalıştığına ve bir sorun olmadığına dair bir video çekip gönderdi. Ama ekran kartım bana geldiğinde hala çalışmıyordu. Son çare olarak anakartımı garantiye gönderdim, tamir edildiğini söyleyip geri gönderdiler ama bilgisayarım hala çalışmıyordu. Anakartıma başka bir ekran kartı takınca çalışıyor ancak kendi ekran kartımla çalışmıyor. Lütfen yardım edin, ne yapacağımı şaşırdım artık. En son kırıp çöpe atacağım, az kaldı. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence tekrar garantiye yollamalısınız kanımca çözerler teşekkürler iyi günler.

BIOS resetlemeyi deneyebilrisin kanınmca düzelir teşekkürler iyi günler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı