RX 570 ısınma sorunu

MertEren94

Hectopat
Medium ayarlarda Bannerlord beta oynarken 80 derece oluyor. Tek fanlı ve 4 GB. Metro Exodus girsem zaten fanlar öyle bir çalışıyor ki anlatamam, Sapphire'in bu arada, normal mi bu kadar ısınması? Ayrıca kasanın 1 USB girişi çalışmıyor, onun için Ankara'dan İstanbul'a garantiye yollamaya gerek var mı? GPU fanı PC boşken dönmüyor.

Kasa içindeki hava sirkülasyonu iyi değilse normal. Onun dışında karttan dolayı böyle bir sorun yaşama ihtimalinizde var. Siz öncelikle kasanızın modelini yazın bence.

ITX bir kart ısınır, "tek fanlı" diyorsunuz üstüne "fanlar öyle bir çalışıyor" ki diyorsunuz. Yapabileceğiniz en iyi şey kasaya fan ilavesi yapmak veya doğru sirkülasyonu sağlamak.

Kasanızın sirkülasyonu benimki gibi iyi değilse ısınması normal. Kasanın camını söküp kullandığımda 65 civarı derecelerde geziyor ama camı takılı iken 80'e doğru çıkabiliyor. Ben de RX570 ITX modelini kullanıyorum.

R9 290X'in referans modelini kullanıyordum yaklaşık 1 ay önceya kadar.
Tek fanlı bir model.
90 derecelerde oyun oynuyordum.
80 derece yine iyi diyebilirim.
Hava akışınız çok önemli birde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı