RX 570 ısınma sorunu

Yunade

Centipat
Ben ASUS ROG STRIX RX 570 kullanıyorum. Ama Minecraft gibi bir oyunda 78 derece oluyor, normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU fanları olması gerekenden daha az düzeyde çalışıyor.Mecbur kalarak her konuya msi afterburner tavsiyesi yazıyorum ama inanın msi ile bir bağım yok.Size de öneriyorum mecbur...

Ben ASUS ROG STRIX RX 570 kullanıyorum. Ama Minecraft gibi bir oyunda 78 derece oluyor, normal midir?
Öncelikle aynı modelden bende de var ve sen büyük ihtimalle fps i sınırsız yaptın. Bu nedenle oyun 500-1000 arası fps aldığı için haliyle karta yükleniyor. 60a veya 120 ye sabitlerseniz sorununuz düzelecektir. İyi günler :)

Kasan nedir? Hava sirkülasyonu kötü bir kasaysa normaldir. Undervolt yapıp özel fan profili oluşturarak sıcaklığı ve güç tüketimini düşürebilirsin.
Çok fazla, boşuna demedik AMD ısınıyor diye :D MC gibi oyunda maks. 65 olmalı, benim kötü soğutmalı kasamdaki 1060'ım MC'de bu değerlerde.
Ona bakılırsa RX 580'im GTA 5'te 60 dereceyi aşmıyor. Kasa fanları da düşük devirde.

Öncelikle aynı modelden bende de var ve sen büyük ihtimalle fps i sınırsız yaptın. Bu nedenle oyun 500-1000 arası fps aldığı için haliyle karta yükleniyor. 60a veya 120 ye sabitlerseniz sorununuz düzelecektir. İyi günler :)
Oyunda ben 300 FPS alıyorum, o da benim gibi alıyor olmalı, hatta onunki benimkinden birazcık daha düşük. Yani sorun bu değil.

Oyunda ben 300 FPS alıyorum, o da benim gibi alıyor olmalı, hatta onunki benimkinden birazcık daha düşük. Yani sorun bu değil.
Aynı kartla normal oynarken 1000fps i gördüğüm oldu (normal bir haritada). Aynı sorunu Euro Truck Simulator de de çekmiştim. Oyun fps değerleri tavan yaptığı için kartı 83 84e kadar çıkarmıştı. Ayrıca minecraft o kadar zorlayacak bir oyun da değil.

Kasan nedir? Hava sirkülasyonu kötü bir kasaysa normaldir. Undervolt yapıp özel fan profili oluşturarak sıcaklığı ve güç tüketimini düşürebilirsin.

Ona bakılırsa RX 580'im GTA 5'te 60 dereceleri aşmıyor. Kasa fanları da düşük devirde.
Kasam frisby. Egzoz fanı iki yapıp, üfüren fanları 2 yaparak ve egzozları yukarı takarak 82'den 75'e düşürdüm. Ama ilk zamanlarda ROTTR'de 68 derecede oynuyordum. Her şey son ayarlarda iken. GTA ayarların ne senin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı