RX 570 işlemci önerisi

Herkese göre çöp bir işlemci 2019 da çıkmış olabilir ama aslen 2013 işlemcisi, çöp bir işlemci.
Kanıt olarak herhangi bir şey göremedim, hala bekliyorum. 2013 işlemcisi ne alaka?
Herkese göre çöp olduğu falan da yok, objektif biri dezavantajlarıyla, avantajlarıyla değerlendirerek yorum yapar.

Kanıt olarak herhangi bir şey göremedim, hala bekliyorum. 2013 işlemcisi ne alaka?
Herkese göre çöp olduğu falan da yok, objektif biri dezavantajlarıyla, avantajlarıyla değerlendirerek yorum yapar.
Ben bu yıla kadar intel kullandım ve işkence gibiydi. i3 4 çekirdekli bir işlemci o işlemci günün online oyunlarında yetersiz kalacaktır, rahat bir oyun zevki için en az 8 çekirdekli işlemci alınmalıdır. i3'ün 10. nesli iyi ama 9. nesil bir i3 rezalet.

@AtakanGuney
1. Yanlış: Rahat bir oyun zevki için en az 8 çekirdekli bir işlemci gerekmiyor, 3100-10100-9100F gibi işlemciler 4 çekirdek olmasına rağmen fiyatına göre iyi bir oyun deneyimi yaşatıyorlar.
2. Yanlış: Intel kullandım diyorsun ama modelini söylemiyorsun, i3-550 mi kullandın? i3-2120 mi kullandın? Bunları söylemeden hiçbir sonuca ulaşamazsın, eski işlemcilerden yola çıkarak yenisine de sallayamazsın.
3. Yanlış: Çekirdeğe göre işlemci yargılamak zaten rezaletin dibi, tekli çekirdek performanslarını vesaire araya katmadan paldır küldür yargılamışsın. Bir de 10. Nesili iyi ama 9. Nesil rezalet diyorsun, arada ekstradan 4 Thread, arttırılmış tekli/çoklu çekirdekten başka bir fark yok neredeyse.
Gidip R3 1200AF al, %90 kullanımları gör gözün gönlün açılsın.

i3 10100, 3100'den cok daha güçlü bir işlemci.
Performans farki yok diyen Kuzey Tekinoglu hangi kafayı yaşıyor acaba?

Bütçe 600TL ise ve ileride upgrade yapilmayacaksa 9100F alinmali.
9100F, ölü soket ve 4/4 bir işlemci olsa bile tekli çekirdek performansı bir hayli yüksek.

@AtakanGuney
1. Yanlış: Rahat bir oyun zevki için en az 8 çekirdekli bir işlemci gerekmiyor, 3100-10100-9100F gibi işlemciler 4 çekirdek olmasına rağmen fiyatına göre iyi bir oyun deneyimi yaşatıyorlar.
2. Yanlış: Intel kullandım diyorsun ama modelini söylemiyorsun, i3-550 mi kullandın? i3-2120 mi kullandın? Bunları söylemeden hiçbir sonuca ulaşamazsın, eski işlemcilerden yola çıkarak yenisine de sallayamazsın.
3. Yanlış: Çekirdeğe göre işlemci yargılamak zaten rezaletin dibi, tekli çekirdek performanslarını vesaire araya katmadan paldır küldür yargılamışsın. Bir de 10. Nesili iyi ama 9. Nesil rezalet diyorsun, arada ekstradan 4 Thread, arttırılmış tekli/çoklu çekirdekten başka bir fark yok neredeyse.
Gidip R3 1200AF al, %90 kullanımları gör gözün gönlün açılsın.
i5 7500 kullandım. Onda GTA'da saniye başı drop yediğimden iyi bilirim. R3 1200'e laf atıyorsun, AMD'nin 1. nesil işlemcisi, bende onun abisinin dengi R5 1600 ün rakibi i5 7500 kullandım ve %90'dan aşağı oyun oynayamadım. Bu konuda benim konularıma girip okuyabilirsin.

Ben bu yıla kadar Intel kullandım ve işkence gibiydi. i3 4 çekirdekli bir işlemci o işlemci günün Online oyunlarında yetersiz kalacaktır, rahat bir oyun zevki için en az 8 çekirdekli işlemci alınmalıdır. i3'ün 10. nesli iyi ama 9. nesil bir i3 rezalet.

i3 6100 Kullanıyordum gayet iyiydi.
Ezbere konuşuyorsun. Laf olsun torba dolsun.
1200 AF gibi rezil bir islemci önerip herkesin mesajına zavallica gülme emote u atıyorsun.
Komikmis.
@Haruki Murakami.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim 2 aydır ekran kartım bozuk olduğu için bilgisayarım yok. İleri de tabii ki yükseltme yapacağım ama şu anlık, günümüz oyunlarında iyi FPS alabileceğim bir işlemci gerekiyor.

i5 7500 kullandım. Onda GTA'da saniye başı drop yediğimden iyi bilirim. R3 1200'e laf atıyorsun, AMD'nin 1. nesil işlemcisi, bende onun abisinin dengi R5 1600 ün rakibi i5 7500 kullandım ve %90'dan aşağı oyun oynayamadım. Bu konuda benim konularıma girip okuyabilirsin.
Patates bir işlemciye abi dedin ya, ben daha bir şey demiyorum 🤣
1. Nesil 3. Nesil beni ilgilendirmez, fiyatları aynı.

Onu bunu bilmem, ben hala i5-7500 +GTX 1060 6G ile mutlu mesut geçiniyorum. Söylediğiniz şekilde ne GTA V'te ne de BF V'te drop mudur FPS düşüşü müdür nedir, hiçbirini daha yaşamadım, hatta daha dün AC:Odyssey'de kayıt aldım, 110 saat olmuş. Belirtmiş olduğunuz şekilde rahatsızlık verecek boyutta herhangi bir problemle de karşılaşsaydım zannetmiyorum ki oyunu bu kadar oynamazdım 😄. Ama CPU kullanımının tavan yaptığı bir gerçek, GPU'dan sağlam verim alabilip FPS değerlerim tatmin edici düzeyde olduğu için de belli bir süre daha kullanmayı düşünüyorum. 9100F dediğimiz işlemci de çöp falan değil, 600 TL'ye piyasadaki oyunların neredeyse en az %90-95'inde GTX 1660 besliyorsun, biraz boş bir sallama kusura bakmayın ama 2013 yılındaki Intel işlemcilere de gönderme yapmanız ayrı trajikomik bir durum, işlemcilerin tekli çekirdek performansları her iki nesilde bir neredeyse en azından %10-12 oranında arttı ki oyun oynayacak adam için en önemli temel noktalardan biri.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı