RX 570 Monitör tazeleme hızını 144Hz yapınca ekran kartı boşta kullanımda ısınıyor

Yer
İstanbul/Ataşehir
Monitör olarak AOC24G2U kullanıyorum. Windows üzerinden 144Hz yapınca boşta kullanımda ekran kartı 54 dereceleri görebiliyor. 120Hz yapınca 42-43 dereceye kadar iniyor. Ne tavsiye edersiniz? Bu yüzden monitörü 144Hz'de kullanamıyorum.
Ekran kartı: MSI RX 570 Armor 8G

Sorun yaratacak bir değer değil. İyi bir soğutucu yoksa 35-40 dereceyi tam performans ile beklemeyin. 144 Hz kullanın. Sorun yaratmaz, oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşın yükte. Armor, MSI markasının giriş seviyesi serilerinden maalesef soğutması çok iyi değil.

Sorun yaratacak bir değer değil. İyi bir soğutucu yoksa 35-40 dereceyi tam performans ile beklemeyin. 144 Hz kullanın. Sorun yaratmaz, oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşın yükte. Armor, MSI markasının giriş seviyesi serilerinden maalesef soğutması çok iyi değil.
Fanını boşta kullanımda en düşük devire alayım o zaman %25 gibi.Oyuna gireceğim zaman oyunun yüküne göre manuel olarak arttırırım.Çünkü bazen,kendi fan bile açabiliyordu.

Standart ayarlarda kalabilir. Bazen demişsiniz, yükte ve oyunda olduğunu düşünüyorum. Eğer boşta yaptı ise bir garantiye gönderin.
Kart zaten servise gitti.Servisten geldiğinden beri 144hz yapmadım.120hz de şu an.Önceden olmuştu bu dediklerim.Şu an düzeldi mi denemedim sıcaklık konusunu.Kompanent değiştirildi yazıyordu.Kasanın hava akışıylada ilgili galiba.Biraz da soğutması kötü bu armorların.

144 Hz kullanın. 6 Ay geçince bir termal macun sürebilirsiniz bir beceriniz varsa. Evet maalesef kötü ama, bu kadar fark etmez. Servise gitti ise düzelmiş olabilir. Deneyin 144 Hz boşa 120 Hz kullanmayın. O sıcaklıklar dert değil.

144 Hz kullanın. 6 Ay geçince bir termal macun sürebilirsiniz bir beceriniz varsa. Evet maalesef kötü ama, bu kadar fark etmez. Servise gitti ise düzelmiş olabilir. Deneyin 144 Hz boşa 120 Hz kullanmayın. O sıcaklıklar dert değil.
Yükte pubg,ets 2 mp gibi oyunlarda 73-76 derece arası.
imkanın varsa ekran kartını degiştir. O monitöre uygun bir kart degil
Kartın performansı yeterli benim için.Bütçe olduğunda neden olmasın😀

Geri
Yukarı