RX 570 Nitro+ 4 GB OC Yapmalı Mıyım?

Oturup yakmak için uğraşmadığı sürece bir şey olmaz hocam. Bakar sıcaklık artıyor elle fanı hızlandırır ya da gücü azaltır falan. Bu kadar kolay değil yakmak.

Hep merakla başlar zaten 🙂

Biliyorum esprisine yazmıştım ama ciddiye almadınız umarım :D.

Core Clock tarafında OC yapmanızı önermem çünkü NITRO+ modeli neredeyse limitlerine kadar OC yapılmış bir şekilde geliyor. Yapacaksanız VRAM tarafında OC yapın, eğer ekran kartı bellekleriniz kaliteliyse RX 570 üzerinde voltaj arttırmadan 2000-2100 MHz ye kadar çıkarabilirsiniz.

Biliyorum esprisine yazmıştım ama ciddiye almadınız umarım :D.
Yok yok, mesajınıza gülücük attım zaten 😄
Core Clock tarafında OC yapmanızı önermem çünkü NITRO+ modeli neredeyse limitlerine kadar OC yapılmış bir şekilde geliyor. Yapacaksanız VRAM tarafında OC yapın, eğer ekran kartı bellekleriniz kaliteliyse RX 570 üzerinde voltaj arttırmadan 2000-2100 MHz ye kadar çıkarabilirsiniz.
Limitlerine kadar mı 🙂 RX 470'le 1500 MHz core clock görenler varken RX 570 için limit 1340 MHz mi oluyor?

GPU-Z'de RX570 kalite sıralamasına baktım, %14 diyor. Gele gele bana bunlar gelir zaten. İşlemci iyi tuttu ama ekran kartında yüksek kalite sıcaklık açısından da önemli bir olay herhalde.
Kısacası, zar kalitesine bak derim. RX470 ile 1.5 görenler şu dünyada bunu hakedecek ne yaptılar yahu?

Yeni konular

Geri
Yukarı