RX 570 oyunda 81 derece olması normal mi?

627081

Picopat
Ekran kartı sıcaklık değerlerim oyun içi 81-82 değerlerine kadar çıkıyor ve bazen 81 derecelerde sabitleniyor. Hatta küçük bir video kaydına alıp YouTube kanalına yükledim. Bu durum normal midir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ROG STRIX Radeon RX570 OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı

Ekran kartı sıcaklık değerlerim oyun içi 81-82 değerlerine kadar çıkıyor ve bazen 81 derecelerde sabitleniyor. Hatta küçük bir video kaydına alıp YouTube kanalına yükledim. Bu durum normal midir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ROG STRIX Radeon RX570 OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Hocam karta çok yüklenir iseniz ısınır termal macun degistirdiniz mi hiç

O kart için normal. Soğutma sistemi çok üst düzey verimlilikte çalışmıyor. Hava alanı gibi çalışıyor. Elinde bütçen varsa en azından 5500xt'ye geçmeni tavsiye ederim.

termal macunu değiştirmeden 75-76 derecelerdeydi. Birkaç gün önce kendim değiştirdim şuan 85 bile gördüm. Termal macunun kalitesi fark eder mi?

Ben de kartım hafiften 80 lere tırmanıyor diye kryonaut sürdüm beklediğim gibi bir düşüş oldu en az 3 5 derece fark etti ancak bana grne de yük altında fan sesi fazla geldiği için fanın hızını düşürdüm gene eski sıcaklıklara döndü ancak daha sessiz çalışıyor oyun oynarken yandan deli gibi fan sesi gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı