RX 570 performans problemi ve Coil Whine

Ronan Alford

Decapat
Sapphire RX 570 marka ekran kartım var. Sistemi kuralı çok olmadı. Coil Whine sıkıntısı olduğunu biliyorum ancak bu kullanım yüzdesi dengesizliğine anlam veremedim. İnternette denk geldiğim Benchmark testlerinde Hitman 2016'da Ultra ayarlarda ortalama 60-70 FPS alırken, bende 30-40 FPS alıyor. Ekran kartı kullanımında çok ani düşüşler ve yükselişler oluyor. Normalde bunun oyun boyunca %99-%100 falan olması gerekiyor diye biliyorum. Bende saniyelik %100'den %5'e kimi zaman %0'a kadar düştüğü oluyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Şimdi de oyun içindeyken çektiğim bir videoyu paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem özellikleri:
+Gigabyte B450M S2H

+Ryzen 3 1200 AF

+Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz

+WD 240GB (oyun bunda yüklü)

Hocam, Coil Whine bobin kaynaklı bir problem. Zararı olmaz. Biraz ses yapar. Gördüğüm kadarıyla sistemde bazen darboğaz oluyor. Bu işlemci için zaten sınırda olan bir GPU. RAM tek kanal 8 GB. Çift kanal ile daha performanslı olur. OC durumunu bilmiyorum. Anakartınız destekliyor. İyi bir soğutucu ile OC yapabilirsiniz. SSD güzel. Sorunlu bir model değil. Bence sorun darboğaz.

Hocam, Coil Whine bobin kaynaklı bir problem. Zararı olmaz. Biraz ses yapar. Gördüğüm kadarıyla sistemde bazen darboğaz oluyor. Bu işlemci için zaten sınırda olan bir GPU. RAM tek kanal 8 GB. Çift kanal ile daha performanslı olur. OC durumunu bilmiyorum. Anakartınız destekliyor. İyi bir soğutucu ile OC yapabilirsiniz. SSD güzel. Sorunlu bir model değil. Bence sorun darboğaz.

Overclock daha önce hiç yapmadım. Darboğaz olayına da gelirsek, bence darboğaz problemi bu kadar dalgalanmayı açıklamaz. Ekran kartının faturası ve garantisi devam etmekte. Coil Whine problemi için zaten her türlü garantiye gidicekti, ben sadece bu dalgalanmanın nedenini merak ettim çünkü gerçekten çok saçma türden bir dalgalanma. Yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı