RX 570 sistem almak mantıklı mı?

Hocam elinize sağlık 5530 liraya cidden çok sağlam sistem olmuş. Sorum şudur: Bu mu mantıklı PS5 veya series X mi?

Ne demek hocam ben bilgisayarcıyım konsol pek sevmem ister Türkçe kurarım gider orijinal oyunumu indirimlerde 20 liraya alırım aynı ayarlarda daha yüksek FPS istediğim zaman upgrade vs. size kalmış bir durum biraz fakat ben bilgisayardan yana kullanıyorum oyumu bir de arada 3 bin lira kadar fark var.

Ne demek hocam ben bilgisayarcıyım konsol pek sevmem ister Türkçe kurarım gider orijinal oyunumu indirimlerde 20 liraya alırım aynı ayarlarda daha yüksek FPS istediğim zaman upgrade vs. size kalmış bir durum biraz fakat ben bilgisayardan yana kullanıyorum oyumu bir de arada 3 bin kadar fark var.

Hocam nedense Steam'den soğudum gibi. Bugüne kadar 60 dolar sadece para girişi yapmışım. Hediyeler hariç. Ama geri dönüş alamıyorum ya o sıkıntı işte. Satmaya çalışsam sıkıntı falan. Oynamadığım oyunlar boşa yer kaplıyor kütüphane'de.

Hocam nedense Steam'den soğudum gibi. Bugüne kadar 60 dolar sadece para girişi yapmışım. Hediyeler hariç. Ama geri dönüş alamıyorum ya o sıkıntı işte. Satmaya çalışsam sıkıntı falan. Oynamadığım oyunlar boşa yer kaplıyor kütüphane'de.

Geri dönüş derken pek anlamadım hocam kusura bakmayın.

Geri dönüş derken pek anlamadım hocam kusura bakmayın.

Ya çok boş oyun alıyorum mesela pain town the Red gibi 20 lira veriyorum az gibi geliyor. Ama böyle böyle bir sürü oyun oluyor ve kalıcı kalıyor. Hikayeli oyunları bitirince çoğunlukla geri dönmeyiz ama bir kere para veriyoruz ve kalıyor o öylece.

Yaklaşık 5300 TL'ye böyle bir sistem topladım.
Ekran kartı:
İşlemci:
Anakart:
Kasa ve PSU:
RAM:
Toplam: 5300 TL civarı.

5500 TL'ye linkini bıraktığım RAM'dan aynısını alarak 16 GB yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ya çok boş oyun alıyorum mesela pain town the Red gibi 20 lira veriyorum az gibi geliyor. Ama böyle böyle bir sürü oyun oluyor ve kalıcı kalıyor. Hikayeli oyunları bitirince çoğunlukla geri dönmeyiz ama bir kere para veriyoruz ve kalıyor o öylece.

Haklısınız bazen bende yatan oyunlara bakıp parama acıyorum Gamepass bu anlamda güzel bir servis.

Ekran kartı:
İşlemci:
Anakart:
Kasa ve PSU:
RAM:
SSD:

Hocam sizinde emeklerinize sağlık teşekkür ederim.

Kendi deneyimleri aktarayım sizlere;

- F&P anlamında oldukça iyi bir karttı benim aldığım zaman. Şu an halen alınabilir her oyunu oynatabiliyor "ayar kısma şartıyla" ancak GTX 1650S ve RX 5500 XT tercih edilebilir bu fiyat bandında. Bütçem kısıtlı derseniz RX 570'te tercih edebilirsiniz sizi 3 - 4 yıl daha üzmez.

- Driver güncellemesi halen alıyor, yani hala güncel bir kart.

-Fazla W tüketiyor NVIDIA kartlara göre.

-NVIDIA kartlara göre daha fazla ısınıyor, Maksimum 76 derece gördüm FunMark testinde. İyi bir hava akışına sahip kasanız yoksa yüksek sıcaklıkları görürsünüz. Şaşırmayın.

-Driver sorunları yaşamıyorum RX 570 adına konuşacak olursak. Yeni Driver'lar ile daha stabil ve sorunsuz çalışıyor.

Ekran kartı:
İşlemci:
Anakart:
Kasa ve PSU:
RAM:
SSD:

Bir de şu soğutma çok güzel olur elinize sağlık.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201021-132426_Chrome.jpg
    Screenshot_20201021-132426_Chrome.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı