RX 570 sistem ile oyun oynarken sistem donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

CALLIST0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Dün yaşadığım bir problem var.
Problem; PUBG'ye giriyorum, bir 10 dakika kadar oynuyorum. Ardından donuyor ve kasa ve içindekiler hariç, sanki PC kapalıymış gibi oluyor. Ne kadar beklersem bekleyim PC kendine restart atmıyor, stabil çalışıyor. PC'yi yeniden açmak için ya güç düğmesine basılı tutmam ya da reset atmam gerekiyor. Bu durum sadece PUBG'de oluyor RDR 2 yüksek ayarlar da oynuyorum hiçbir sıkıntı olmadı. Keza League of Legends ve World of Tanks`da da kapanmıyor. Bu durum neden kaynaklanıyor olabilir? Sıcaklıklar gayet iyi hatta RDR 2`de daha yüksek. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Sistem:
ASUS ROG STRIX RX 570.
Ryzen 5 2600.
Seagate Barracuda 1 TB HDD.
2x8 (16 GB) 3200 MHz RAM.
500W PSU.
Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun optimizasyonu ile ilgili de olabilir. Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın. HDD için test yapın. HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz. HD Tune ile Quick Scan kapalı olsun. OCCT ile PSU için Power testi yapabilirsiniz.

Oyun optimizasyonu ile ilgili de olabilir. Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın. HDD için test yapın. HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz. HD Tune ile Quick Scan kapalı olsun. OCCT ile PSU için Power testi yapabilirsiniz.
Forumda bulduğum tüm testleri yaptım. Her şey iyi çıktı. Zaten sadece PUBG'de oluyor. Anlam veremedim, oyun kaynaklıysa neden ekranlar ve ekipmanlar gidiyor? Ki zaten kasa stabil çalışıyor belirttiğim gibi. Keza kapanmıyor da reset atmam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma gelen başka bir şey yok. Oyunun dosyalarını doğrulamayı veya yeniden yüklemeyi deneyin.

Aklıma gelen başka bir şey yok. Oyunun dosyalarını doğrulamayı veya yeniden yüklemeyi deneyin.
Yeniden yükledim bu sefer kesintisiz oynadım. Fakat bir kaç saat sonra lobide aynı şekilde oldu. İşletim sisteminden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. En yakın zamanda format atacağım. Sonucu iyi kötü buraya yazarım.

WHQL olan sürücünün yanında yazıyor.
Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL olan sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz. 20.11.2 olanı kurabilirsiniz.

21.5.1 sürücüsü yükledim daha dün. Bu WHQL değil mi?
1621084023478.png

Yeni konular

Geri
Yukarı