RX 570 sistemde Fortnite'ta anlık FPS düşüyor

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Oyuna durduk yere FPS düşmesi giriyor. Daha bugün bile 8 GB RAM daha aldım Dual channel yapmak amacıyla lakin hiçbir şekilde sorunum çözülmedi. Aynı sorunu alan var mı aranızda hiç?
CPU Max sıcaklık 85, GPU ise 75 olarak tamamlanıyor.

MB: A320M HDV.
GPU: RX 570.
CPU: R3 2300X.
RAM: 16 GB RAM.
SSD: Adata SU630.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna durduk yere FPS düşmesi giriyor. Daha bugün bile 8 GB RAM daha aldım Dual channel yapmak amacıyla lakin hiçbir şekilde sorunum çözülmedi. Aynı sorunu alan var mı aranızda hiç?
CPU Max sıcaklık 85, GPU ise 75 olarak tamamlanıyor.

MB: A320M HDV.
GPU: RX 570.
CPU: R3 2300X.
RAM: 16 GB RAM.
SSD: Adata SU630.
CPU için 85 derece yüksek, hızını düşürüyor olabilir.

Tabii ki de işlemci kendini kısıtlar. 85 derecede tam performans çalışmasını bekliyorsun?

Bu kadar emin konuşmanı sağlayan kaynak nedir? Hislerin falan mı? Ben 85 derece olsam yavaş çalışırdım gibi bir mantık mı kurdun? https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-3-2300x burada Max çalışma sıcaklığının 95 derece olduğunu görebilirsin. En kötü ihtimalle 90 derecede kısmaya başlar frekansı. Soğuyamazsa 95 dereceyi geçince kapanır PC. Ayrıca 85 derecede çalışıyor da dememiş arkadaş. En fazla 85 gördüm demiş. Ortalama 80 civarı çalışıyor olması lazım. Sıcaklıktan dolayı FPS düşmesinin imkanı yok. Hadi diyelim thermal throttle yiyor. 85 derecede en fazla yüzde 5 performans kaybı olur. Hissetmek mümkün değil neredeyse. Saçma youmlarla konuyu meşgul etmezseniz çözüm daha hızlı bulunacaktır.

Hocam 85 derece hız falan düşürmüyor. Ryzen 3 2300x Hız düşürme stabilitesi 95 derece olarak gözüküyor. Lütfen bilgili olan arkadaşlar varsa yazdın. FPS sorunu yaşamıyorum. Drop sorunu yaşıyorum.

Geri
Yukarı