RX 570 sistemde mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

FlameOSpeed

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Radeon RX 570 Series
Anakart
MS-7C52
İşlemci
AMD Ryzen 3100 4-Core Processor (8 CPU 4.2GHZ)
Bilgisayarım son zamanlarda sebepsiz mavi ekran veriyor ve sürekli oluyor. 15 dk önce PC'yi açtım açtığım gibi 10 saniyede mavi ekran yedim.
Ayrıca Opera GX sayfaları da çökmeye başladı performans kısmında bir şey gözükmüyor.

Minidump: minidump.zip

Not: (2 tane 8 GB RAM vardı farklı markalar diye birini çıkartım şu an 8 GB var)

Yeni minidumplar geldi aralarında 3.7 MB olan bile var.

minidump 2.zip

Son düzenleme:
PC artık açılmıyordu ondan birine götürdüm sorun ekran kartında çıktı Torrent gibi oyunlardan dolayı herhalde çünkü genelde indiyorum format atı artık sürekli mavi ekran yemesemde 10 dk da bir oluyor bunun zamanını 1 saat falan yapabilmem için bir yol var mı acaba? Mesela 1 saatte mavi ekran yesem.
Claus hocanın dediği testleri yapıp sonuçları at. Madem sorun ekran kartında ise neden sorunu çözmemiş arkadaş? Format atıp sallamış gibi duruyor.

PC artık açılmıyordu ondan birine götürdüm sorun ekran kartında çıktı Torrent gibi oyunlardan dolayı herhalde çünkü genelde indiyorum format atı artık sürekli mavi ekran yemesemde 10 dk da bir oluyor bunun zamanını 1 saat falan yapabilmem için bir yol var mı acaba? Mesela 1 saatte mavi ekran yesem.

Çözümün ya ısı gibi bir şeyle tamir etmek ya da yeni bir ekran kartı almak olduğunu söyledi babamla konuştum 25 Ekim'de bir tane alabilirim ama hala işim olduğu için bilgisayarıda kullanmam lazım 10 dk da bir mavi ekranda mümkün değil gibi.

Claus hocanın dediği testleri yapıp sonuçları at. Madem sorun ekran kartında ise neden sorunu çözmemiş arkadaş? Format atıp sallamış gibi duruyor.

Kendisi test yapmış herhalde çünkü FurMark diye bir şey inili masaüstünde.

Çözümün ya ısı gibi bir şeyle tamir etmek ya da yeni bir ekran kartı almak olduğunu söyledi babamla konuştum 25 Ekim'de bir tane alabilirim ama hala işim olduğu için bilgisayarıda kullanmam lazım 10 dk da bir mavi ekranda mümkün değil gibi.

Kendisi test yapmış herhalde çünkü FurMark diye bir şey inili masaüstünde.

Garip, FurMark testini tamamlamış mı ekran kartı?

Sen şimdilik olay raporlarını ve disk sağlıklarının fotoğrafını at yeter.

Testleri yap ve sonuçları yolla.

DDU ile AMD GPU sil ve sonra güncel sürücüyü indir yükle. CPU ve RAM değerleriyle oynadın mı? BIOS'ta RAM değeri nedir?
RAM'ler farklı ise 1 tanesi takılı olsun ve Memtest86 ile bellek testi yap.

Sen şimdilik olay raporlarını ve disk sağlıklarının fotoğrafını at yeter.

Disk testi ne kadar sürer bu arada.

Ve hangi olayları istiyorsunuz yönetici sistem falan hangisi.

Geri
Yukarı