RX 570 sistemde mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

FlameOSpeed

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Radeon RX 570 Series
Anakart
MS-7C52
İşlemci
AMD Ryzen 3100 4-Core Processor (8 CPU 4.2GHZ)
Bilgisayarım son zamanlarda sebepsiz mavi ekran veriyor ve sürekli oluyor. 15 dk önce PC'yi açtım açtığım gibi 10 saniyede mavi ekran yedim.
Ayrıca Opera GX sayfaları da çökmeye başladı performans kısmında bir şey gözükmüyor.

Minidump: minidump.zip

Not: (2 tane 8 GB RAM vardı farklı markalar diye birini çıkartım şu an 8 GB var)

Yeni minidumplar geldi aralarında 3.7 MB olan bile var.

minidump 2.zip

Son düzenleme:
Chipsetleri kurdukdan sonra restart atım bilgisayara ve şimdi başlangıç onarım yapmayı denedi başarısız olup olup duruyor ve sürekli aynı yere atıyor hani mavi ekran olanbir yer var ya başlangıç onarma yazar devamında şöyle yazıyor: Başlangıç onarma bilgisayarınızı onaramadı

2 tane seçenek var bilgisayarı kapat (aynı işlemi yapıyor) ve gelişmiş seçenekler.

Alt tarafta:

Günlük dosya: C:/Windows/System32/Logfiles/Srt/SrtTrail.txt

Ne yapacağım.

Güvenli modda aç bilgisayarı. Yaptığın işlemleri sil ve tekrar başlat

Güvenli modda aç bilgisayarı. Yaptığın işlemleri sil ve tekrar başlat

Güvenli modda açılmıyor gene başlangıç onarımı yapıyor aynı sayfa, Microsoft supporta baktım aynı sorunu yaşayan biri CMD komutu girmiş(chkdsk C: /r) ama CMD'yi açmam için şifre istiyor ve şifre ne benim Gmail'ya da bilgisayarın şifresi şifreyide değişmem için bilgisayarı açmam gerekiyor

Güvenli modda açılmıyor gene başlangıç onarımı yapıyor aynı sayfa, Microsoft supporta baktım aynı sorunu yaşayan biri CMD komutu girmiş(chkdsk C: /r) ama CMD'yi açmam için şifre istiyor ve şifre ne benim Gmail'ya da bilgisayarın şifresi şifreyide değişmem için bilgisayarı açmam gerekiyor.

Tamam buldum parola koymadığım için boşluk bırakıp geçmem yetti.

O komut diski tarayıp onarıyor. Senin de işine yararsa diski bir kontrol et ayrıca dün de bu sorunu yaşıyordun hala aynı. Disk ve ram temiz olarak görünüyor geriye ekran kartı ve işlemci kalıyor. Bu onarım işi de olmuyorsa format atmak kalıyor sadece.
Güvenli modda açılmıyor gene başlangıç onarımı yapıyor aynı sayfa, Microsoft supporta baktım aynı sorunu yaşayan biri CMD komutu girmiş(chkdsk C: /r) ama CMD'yi açmam için şifre istiyor ve şifre ne benim Gmail'ya da bilgisayarın şifresi şifreyide değişmem için bilgisayarı açmam gerekiyor

Tamam buldum parola koymadığım için boşluk bırakıp geçmem yetti.

O komut diski tarayıp onarıyor. Senin de işine yararsa diski bir kontrol et ayrıca dün de bu sorunu yaşıyordun hala aynı. Disk ve RAM temiz olarak görünüyor geriye ekran kartı ve işlemci kalıyor. Bu onarım işi de olmuyorsa format atmak kalıyor sadece.

Daha dün format attık be ya.

Ve çalışmadı.

Yeni buldum bir onları da deneyim.

Elinde farklı bir ekran kartı varsa sisteme takıp dene açılıyor mu diye yoksa bu iş komutlarla ve formatlarla gitmez böyle uzun süre.

Hocam bayağı uzun hikaye ama yeni ekran kartı aldım RX 6600.

Ekran kartın BIOS'u patlamış ilk baktırdığımız bakamamış
Ekran kartını almaya gitiğimizde almaya gitiğimiz adam donanım dükkanıymış baktı hemen ekran kartı kendi kendini siliyormuş bilgisayardan.

Hocam bayağı uzun hikaye ama yeni ekran kartı aldım RX 6600.

Ekran kartın BIOS'u patlamış ilk baktırdığımız bakamamış
Ekran kartını almaya gitiğimizde almaya gitiğimiz adam donanım dükkanıymış baktı hemen ekran kartı kendi kendini siliyormuş bilgisayardan.
Hadi hayırlı olsun.

Geri
Yukarı