RX 570 sistemde sinyal yok hatası

Jmyfex

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemimin işlemci fanı ile oynarken yanlışlıkla fanın vidalarını gevşetmişim ve fan işlemciden havaya kalkmış. Sistemimi çalıştırdım Windows yavaş çalışıyordu ve kapandı. Sistemi tekrardan açtım ve Valorant'a girdim. Bilgisayarım tekrar kapandı. Bende ne oluyor diye baktığımda fanın havaya kalktığını gördüm fanı tekrardan sıktım. Ondan sonra sistemi tekrar başlattığımda monitörde sinyal yok hatası aldım. RAM'leri söktüm geri taktım yapabileceğim her şeyi yaptım ama bir türlü gelmedi ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz acaba?
Sistemin özellikleri;
Ryzen3 1200 AF.
RX570 8 GB Pulse.
16 GB 3000MHz RAM.
Bir de eğer bir şey olmuşsa garanti karşılar mı? Olmuşsa ne olmuştur? Biraz yardımcı olursanız sevinirim. Sistemi daha toplayalı 2 ay oldu ve bu konular hakkında fazla bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Sistemimin işlemci fanı ile oynarken yanlışlıkla fanın vidalarını gevşetmişim ve fan işlemciden havaya kalkmış. Sistemimi çalıştırdım Windows yavaş çalışıyordu ve kapandı. Sistemi tekrardan açtım ve Valorant'a girdim. Bilgisayarım tekrar kapandı. Bende ne oluyor diye baktığımda fanın havaya kalktığını gördüm fanı tekrardan sıktım. Ondan sonra sistemi tekrar başlattığımda monitörde sinyal yok hatası aldım. RAM'leri söktüm geri taktım yapabileceğim her şeyi yaptım ama bir türlü gelmedi ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz acaba?
Sistemin özellikleri;
Ryzen3 1200 AF.
RX570 8 GB Pulse.
16 GB 3000MHz RAM.
Bir de eğer bir şey olmuşsa garanti karşılar mı? Olmuşsa ne olmuştur? Biraz yardımcı olursanız sevinirim. Sistemi daha toplayalı 2 ay oldu ve bu konular hakkında fazla bilgim yok.

Ekran kartını çıkartıp geri takmayı deneyin.

No signal bende de ara sıra oluyor. Kasanın üzerindeki reset tuşuna basarak yeniden başlatıyorum düzeliyor.

No signal bende de ara sıra oluyor. Kasanın üzerindeki reset tuşuna basarak yeniden başlatıyorum düzeliyor.
Hocam bende olmuyordu dediğim durum gerçekleştikten sonra gerçekleşti. Acaba maddi bi hasar oluşmuşmudur bu arada aldısefa hocam bu sisteminde sizin tavsiyenizle oluşturmuştum o zamanda bana yardımcı olmuştunuz
Ekran kartını çıkartıp geri takmayı deneyin.
Hocam yaşanan bu durumdan ötürü maddi bi zarar yaşanırmı mesela anakart ve ya işlemci yanması gibi aslında onu merak ediyorum anakart veya işlemci yansa sistemimdeki tüm fanlar çalışır mı?
Kafamda ki soruları cevaplandırmak amacıyla biraz daha yardımcı olabilirseniz çok iyi olur hocalarım

Son düzenleme:
İşlemci otursa bile pinlerde bir bükülme olabilir. Ya da tamamen kopmuş olabilir pin. Anakart yanmaz kolay kolay.

Ben sinerji bilgisayardan almıştım orada yaparlar değil mi? Hocam bir de işlemci kendisini kapattığı için sistemim kapandı fan havaya kalmıştı geç fark edip oyuna girdim ondan sonra ne yapmam gerek bu sistem bir daha düzeltilemez mi bu konularda fazla bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şuan sistemim sinerji pc de ama detaylı bilgi vermedikleri için panik oldum ve sistemim mahvoldu sandım bu yüzden uraya sordum yukarıda da dediğim gibi işlemci kendini kapattı (heralde oto kapandı fanın ayakları yukarıda olduğu için ondan sonrada fanı sıktım ve sinyal yok hatası aldım

Geri
Yukarı