RX 570 sistemde Zula'da FPS düşüyor

C1awL

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RX 570, R3 3100 ve 16 GB RAM var. Lütfen çöp oyun, başka oyun geç demeyin. 1280x1024 düşük ayarda oynuyorum. Maksimum, yüksek, orta, çok düşük; o ayarları denedim, gene aynı durum. Rekabetteyken 1 dk. içinde 5-6 kere anlık takılmalar yaşıyorum. Ekran kartı 45 derece, işlemci 50 derece oyun sırasında. Oyun, SSD'ye kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki darboğaz yapma ihtimalini hiç düşündün mü?

Afterburner üzerinden kullanım değerlerini açıp ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Bilgisayarınıza MSI Afterburner ve riva turner kurup oyunda ekran kartınızın ve işlemcinizin yüzde kaç kullanıldığına bakıp buraya fotoğraf atın (YouTube da programların nasıl kullanıldığının videoları var)

Optimizasyonu çöp oyunun. O yüzden düşük FPS alıyorsunuz.

Çöpte yani bu kadar kötü olamaz minimun ayarda 160-250FPS alıyorum ona bir şey demiyorum ama çok çok sık drop yiyorum.
Peki darboğaz yapma ihtimalini hiç düşündün mü?

Afterburner üzerinden kullanım değerlerini açıp ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Hayır olmuyor.

Bilgisayarınıza MSI Afterburner ve riva turner kurup oyunda ekran kartınızın ve işlemcinizin yüzde kaç kullanıldığına bakıp buraya fotoğraf atın (YouTube da programların nasıl kullanıldığının videoları var)

Hocam çok düşük ayarlarda oynuyorsunuz. İşlemciyi yok yere çok yoruyorsunuz o yüzden anlık FPS düşüşü yaşıyorsunuz. GTX 1050ti ile ben 1920-1080 ekran çözünürlüğü ile maksimum ayarlarda 70FPS alıyorum. Ayarları yükseltip 1920-1080 ekran çözünürlüğü ile orta ayarlarda girin oyuna. İşlemciyi düşen yükü azaltın. Durum çözülür

Çöpte yani bu kadar kötü olamaz minimun ayarda 160-250FPS alıyorum ona bir şey demiyorum ama çok çok sık drop yiyorum.

Hayır olmuyor.

Tek Zula da yaşıyorum drop sorununu.

Hocam çok düşük ayarlarda oynuyorsunuz. İşlemciyi yok yere çok yoruyorsunuz o yüzden anlık FPS düşüşü yaşıyorsunuz. GTX 1050 Ti ile ben 1920-1080 ekran çözünürlüğü ile maksimum ayarlarda 70FPS alıyorum. Ayarları yükseltip 1920-1080 ekran çözünürlüğü ile orta ayarlarda girin oyuna. İşlemciyi düşen yükü azaltın. Durum çözülür.

1280x1024 maksimum ayarda 130-220FPS oldu ama gene droplar devam ediyor darboğaz yok.

Geri
Yukarı